Felietony i Porady

Vault by Vans i Disney świętują 90. urodziny Myszki Mickey. Kultowa postać w interpretacji 4 uznanych artystów

Dodano 24 sierpnia 2018 03:08, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Vault by Vans i Disney świętują 90. urodziny Myszki Mickey. Kultowa postać w interpretacji 4 uznanych artystów

Wspólne południowo kalifornijskie korzenie Vans i Disney’a ponownie łączą marki, tym razem z okazji 90. urodzin Myszki Mickey. Wyróżniając pozytywną i urokliwą naturę Myszki Mickey, w dniu jej urodzin, Vault by Vans i Disney podjęli współpracę z czterema kultowymi artystami - Johnem Van Hamersveldem, Misterem Cartoon, Geoffem McFetridge'em i Taką Hayashi, aby stworzyć jedyne w swoim rodzaju dzieło sztuki przedstawiające uwielbianą postać Disney’a, „Prawdziwą Ikonę".

W tej unikatowej, starannie przemyślanej kolekcji, każda interpretacja artystyczna Myszki Mickey przedstawiona jest na kultowym modelu Vans, OG Sk8-Hi LX, a także na koszulce z krótkim rękawem, prezentując świetnie skomponowaną ofertę.

Dzięki zamiłowaniu do kultury kalifornijskiej, uznany ilustrator i grafik, John Van Hamersveld rozpoznawalny jest dzięki swoim grafikom i obrazom, stanowiącym kwintesencję kultury południowej Kalifornii. Artysta, najbardziej znany ze swoich psychodelicznych form i żywych kompozycji kolorystycznych, jest pionierem w świecie sztuki i muzyki doskonale łącząc te gatunki w swoim bogatym dorobku artystycznym. W tej kolekcji Van Hamersveld tworzy jasną, mocną grafikę z jedyną w swoim rodzaju Myszką Mickey.

Legendarny tatuator Mark Machado, znany jako Mister Cartoon, to meksykańsko-amerykański artysta urodzony i wychowany w Los Angeles w Kalifornii. Mister Cartoon jest rozpoznawany dzięki swojemu bardzo szczegółowemu, rzeźbiarskiemu stylowi tatuowania za pomocą cienkich linii - technika ta wykorzystuje rozcieńczony czarny atrament w celu tworzenia cieni i głębi. To, co wyróżnia jego prace, to zawiłość tekstur i oszałamiająca szczegółowość jego trójwymiarowych grafik. Jego wkład w kolekcję to czarna i szara ilustracja kultowej „Prawdziwej Ikony" prowadzącej zabytkowy samochód.

Aby wprowadzić do kolekcji akcenty minimalizmu i surrealizmu, Vault by Vans i Disney nawiązały współpracę z Geoffem McFetridge'em, kanadyjskim projektantem, ilustratorem i animatorem z Los Angeles. Prace McFetridge'a wychodzą poza twórcze granice, posługując się szerokim zakresem środków artystycznych. Wszechstronność i prostota jego prac równoważone jsą za pomocą eleganckich rysunków i obrazów. Artysta uchwycił Myszkę Mickey w formie niepowtarzalnego wzoru, podkreślając charakterystyczne dla niej kolory - czarny, czerwony i żółty.

Na stałe już związany z linią Vault by Vans, Taka Hayashi, uzupełnia kolekcję, bazując na swoim przywiązaniu do kunsztu i unikalnego podejścia do projektowania. W projekcie Hayashi zaskakująco wykorzystano różowy kolor, przedstawiając balon napędzany gorącym powietrzem inspirowany, który kształtem przypomina Myszkę Mickey. 

Kolekcja Disney x Vans ma swoją międzynarodową premierę 25 sierpnia w wybranych sklepach oferujących linię Vault by Vans.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !