Felietony i Porady

Vans podejmuje wyjątkową współpracę z Muzeum Van Gogha w Amsterdamie

Dodano 31 lipca 2018 02:07, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Vans podejmuje wyjątkową współpracę z Muzeum Van Gogha w Amsterdamie

Vans i Muzeum Van Gogha z dumą prezentują wspólnie zaprojektowaną kolekcjęwykorzystującą dzieła artysty w kultowych modelach Vans Classics i luksusowych ubraniach, która dostępna będzie na całym świecie już 3 sierpnia. Muzeum Van Gogha przeznaczy część swoich zysków ze sprzedaży na kultywowanie dziedzictwa Vincenta van Gogha i kolekcji jego dzieł sztuki, aby zachować jej dostępność dla przyszłych pokoleń.

Vincent van Gogh to prawdopodobnie jeden z najbardziej znanych i wpływowych malarzy postimpresjonistów w historii sztuki zachodniej. Van Gogh jest najbardziej znany ze swoich dzieł ukazujących piękno, kolory i emocje, poprzez które wyraża swoją osobistą ekspresję. Z ponad 2100 dzieł sztuki stworzonych w ciągu dziesięcioletniej pracy artystycznej Van Gogha, Vans, ściśle współpracując z zespołem muzeum, wybrał cztery główne dzieła, które nawiązują zarówno do twórczej misji Vansa, jak i życiorysu artysty. Czaszka, Kwitnący Migdałowiec, Słoneczniki i autoportret Van Gogha zostały wyeksponowane w obszernej kolekcji Vans, prezentując jedne z najbardziej szanowanych dzieł artysty w zupełnie nowej odsłonie.

"Jesteśmy zachwyceni kolekcją Vans x Van Gogh Museum, ponieważ wiąże się ona z naszą misją, aby życie i praca Vincenta van Gogha były dostępne dla jak największego grona osób, aby mogły ich ubogacać i inspirować" - powiedział Adriaan Dönszelmann, Dyrektor Zarządzający Muzeum Van Gogha. "Łącząc ikoniczne dzieła Van Gogha z kultowym stylem Vans, nasza współpraca nadaje dziełom Vincenta nonszalancji, jakąniesie ze sobą hasło "Off The Wall” oraz zapewnia dotarcie do nowej grupy odbiorców.”

Gdy Van Gogh zaczął studiować historię sztuki skupił się na teorii kolorów ukazując ją w studium szkieletów, w którym światła i cienie kontrastują z mroczną ekspresją. Obrazy te pojawiły się w klasycznym modelu butów Slip-On, na longsleevie, bluzie z kapturem i czapce, wraz z subtelnymi detalami w postaci pisma artysty i pociągnięć pędzla ukrytymi w specjalnie przeprojektowanej szachownicy umieszczonej na każdym z wymienionych asortymentów.

Modele z większą ilością kolorów inspirowane są dwoma najbardziej rozpoznawalnymi dziełami Van Gogha, Słonecznikami i Kwitnącym Migdałowcem. Van Gogh stworzył pięćdużych obrazów przedstawiających słoneczniki w wazonie przy użyciu trzech odcieniżółci, aby zademonstrować technikę malarską polegającą na wykorzystaniu różnej temperatury barw i tekstur jednego koloru. Słoneczniki zostały przedstawione na całej powierzchni butów Authentic i przeniesione na koszulki Sunflower Boyfriends Tee i bluzę z kapturem Sunflower Hoodie. Obraz Kwitnący Migdałowiec symbolizuje nowe życie i odzwierciedla dążenie Van Gogha do spokoju ducha. Aby tchnąć życie w nadruk i ukazać jego kolory, projektanci Vans nadrukowali obraz Van Gogha na satynowym materiale metodą cyfrową i pokryli nim w całości kurtkę Almond Blossom Bomber, czapkę i plecak.

Kolekcja ukazuje ewolucję stylu malarskiego Van Gogha prezentując autoportret, na którym artysta uchwycił swoją postać za pomocą jasnych, niemieszających się ze sobąkolorów i nowej techniki łączenia barw, w celu stworzenia głębi i intensywności. Autoportret Van Gogha można znaleźć na modelu butów Authentic i t-shircie Van Gogh Oversized Tee.

Ostatnia seria projektów to ukłon w stronę rysunku Van Gogha zatytułowanego Stara winnica z wieśniaczką, który został nadrukowany na butach Old Skool i wyjątkowym modelu Classic Slip-On, na którym znajdują się fragmenty odręcznych listów Vincenta do jego brata, Theo. Projektanci Vans wybrali fragmenty pisma i ilustracji spośród 700 listów które zostały wysłane do Theo i pokryli nimi całą powierzchnię butów. Zarówno model Old Skool, jak i Classic Slip-On będą sprzedawane w wybranych sklepach.

Wszystkie modele butów z kolekcji Vans x Van Gogh Museum są wykończone oryginalną grafiką, która imituje charakterystyczne dla artysty pociągnięcia pędzla oraz posiada loga Muzeum Van Gogha i marki Vans. Każdy asortyment będzie zawierałrównież specjalną metkę przedstawiającą fakty historyczne na temat dzieł Vincenta Van Gogha.

Kolekcja Vans x Van Gogh Museum będzie dostępna od piątku na stronie vans.comoraz w wybranych sklepach i wybranych hurtowniach Vans. Kolekcja będzie równieżdostępna na vangoghmuseumshop.com i w sklepie muzealnym w Muzeum Van Gogha w Amsterdamie.

Wpływy ze sprzedaży zostaną przeznaczone na kultywowanie dziedzictwa i kolekcji dzieł sztuki Van Gogha.

Pod marką "Van Gogh Museum Amsterdam" Van Gogh Museum Enterprises BV (VGME) rozwija różnorodne produkty i usługi w oparciu o misję Muzeum Van Gogha, aby życie i praca Vincenta van Gogha były dostępne dla jak największego grona osób, aby mogły ich ubogacać i inspirować. Wszystkie produkty i usługi są nieustannie poszerzane - również we współpracy z partnerami zewnętrznymi - mając nauwadze dziedzictwo Vincenta van Gogha. Uzyskany z ich tytułu dochód wspiera działalność Muzeum Van Gogha.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !