Felietony i Porady

Premiera kolekcji Łukasza Jemioła FIRST LOVE SECOND SEX; FIRST SEX SECOND LOVE z wernisażem Mateusza Stankiewicza.

Dodano 20 lutego 2017 02:02, przez Redakcja
Premiera kolekcji Łukasza Jemioła FIRST LOVE SECOND SEX; FIRST SEX SECOND LOVE z wernisażem Mateusza Stankiewicza.

Premiera kolekcji Łukasza Jemioła FIRST LOVE SECOND SEX; FIRST SEX SECOND LOVE z wernisażem Mateusza Stankiewicza.

W prestiżowym biurowcu SZUCHA Premium Offices w Warszawie, dzień przed Świętem Zakochanych, odbyła się oficjalna premiera nowej kolekcji Łukasza Jemioła FIRST LOVE SECOND SEX; FIRST SEX SECOND LOVE. Główną atrakcją wieczoru była wystawa znanego i cenionego fotografa Mateusza Stankiewicza.

Zdjęcia zaprezentowane na wernisażu zrealizowano w trakcie sesji do kampanii wizerunkowej nowej kolekcji projektanta. Są przedłużeniem narracji kilkunastu bohaterów, którzy w naturalny sposób zinterpretowali hasła pochodzące z nowej serii ubrań. Single, pary, przyjaciółki i obcy sobie ludzie w przewrotnej kampanii wystąpili ubrani tylko w słowa deklaracji zaproponowanych przez Łukasza Jemioła. Wystawa odarła ich jeszcze bardziej – ukazała autentyczność i czyste emocje.


„Do sesji promującej nową kolekcję podeszliśmy w nowatorski sposób, nie pokazaliśmy produktu, a ludzi i emocje. Naszą intencją nie była prowokacja ani wywołanie skandalu. Kierowaliśmy się artystyczną wizją, która dotyka tego co prawdziwe i naturalne” – skomentował projektant Łukasz Jemioł.

Mateusz Stankiewicz, uznawany za jednego z najlepszych polskich fotografów mody, zrezygnował przy tym projekcie z większości środków upiększających. Postawił na naturalizm oraz pewnego rodzaju surowość, aby skupić uwagę odbiorców na głębszym przesłaniu a nie tylko powierzchowności. Oderwał się tym samym od kanonów komercyjnego przedstawiania marki przyjętych w branży fashion. Po raz kolejny dał artystyczny wyraz mistrzowskiego operowania światłem i cieniem, zabawy kolorami oraz potwierdził, że potrafi wejść w intymny dialog z pozującymi mu modelami. Efektem jest zmysłowa sesja pełna skrajności i różnorodności, dla której idealnym tłem stał się parking luksusowego biurowca Szucha Premium Oficces

Instalacja z ubrań pochodzących z nowej kolekcji Łukasza Jemioła

Wszystkie projekty z nowej kolekcji projektanta mają wyhaftowane napisy FIRST LOVE SECOND SEX lub FIRST SEX SECOND LOVE. Podczas oficjalnej premiery zostały zaprezentowane w formie instalacji, doskonale uzupełniając wystawę fotografii. Wśród nich m.in.: T-shirty, bluzy, jedwabne bombery, marynarki, a także dżinsy.

“Hasła z nowej kolekcji mają wielowymiarowe znaczenie. Daję odbiorcom przestrzeń do własnej interpretacji. Mogą odwoływać się do pierwszych uczuć, pierwszych doznań, potrzeb i nastrojów w danym momencie, a także do sumy własnych doświadczeń. Nowe hafty nawiazują do ważnych w życiu emocji i instynktów, może nawet do jednych z najbardziej podstawowych… Podobnie jak ubrania z mojej linii Basic są rzeczami pierwszej potrzeby, codziennego użytku, czymś na czym bazujemy. Bluza lub T-shirt z taką deklaracją to idealny pomysł na prezent.” – powiedział projektant Łukasz Jemioł.

Gwiazdy na premierze projektu Łukasza Jemioła

Wśród gości zaproszonych na premierę projektu nie zabrakło gwiazd. M.in.: Anny Wendzikowskiej, Joanny Sarapaty, Moniki Olejnik, Michała Piróga, Karoliny Szostak, Łukasza Jakubiaka, Anny Dec, Krzysztofa Gojdzia. Część z nich wyraziła swoją sympatię do projektanta przychodząc w projektach z nowej kolekcji.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !