Felietony i Porady

5 faktów o pokazie Chanel na sezon wiosna/lato 2018

Dodano 4 października 2017 02:10, przez Katarzyna Frącowiak
5 faktów o pokazie Chanel na sezon wiosna/lato 2018

Nie ważne co by się działo podczas tygodni mody, to zawsze najwięcej mówi się o pokazach francuskiego domu mody Chanel. Karl Lagerfeld nigdy nie zwalnia, a jego pomysły nie znają granic. Każdy następny pokaz projektanta to inna bajka. Co tym razem urodziło się w głowie mistrza? 

1. Wodospad Chanel.

Pokaz mody odbył się oczywiście w Grand Palais. Tym razem scenografię tworzyła 85-metrowa ściana przypominającą skały pełne drzew, z której spływało sześć 15-metrowych wodospadów przypominających Gorges du Verdon. Jej budowa zajęła dziewięć dni. Tym razem catwalk zamienił się w drewniany pomost. Modelki dumnie kroczyły między kolejnymi wodospadami. Oczywiście pod pomostem również płynęła woda, w której znajdowały się kamienie.

2. Kaia Gerber.


W pokazie francuskiego domu mody Chanel wzięły udział ulubienice Karla Lagerfelda. Na wybiegu mogliśmy podziwiać między innymi Arizona Muse, Anna Ewers, Catherine McNeil, Stella Maxwell, Charlotte Free i wiele innych. Jednak największą gwiazdą tego pokazu była Kaia Gerber, córka topmodelki z lat 90. Cindy Crawford. To właśnie ona odgrywała najważniejszą rolę i otwierała pokaz Chanel. 

3. Plastic is fantastic.

Jeżeli wydałaś fortunę na kultową tweedową marynarkę Chanel, to chciałabyś, żeby deszcz jej nie zniszczył. Karl Lagerfeld pokazał na to sposób. Projektant wymyślił eleganckie, plastikowe poncza, kaptury, kapelusze, rękawiczki oraz buty. Dzięki przezroczystej tkaninie na pokazie widać było modne stylizacje, które modelki miały na sobie. Natomiast przez przezroczyste rękawiczki mogliśmy zobaczyć szykowne diamentowe bransoletki. Torebki modelek również były chronione przed kroplami wody. Miały one bowiem plastikowe ochraniacze.

4. Kucyki.

W trakcie pokazu Chanel włosy modelek miały wet look i były upięte w idealne kucyki, które schowano w plastikowe, przezroczyste ochronki. Jeśli chodzi o makijaż, był on bardzo mocny. Powieki pomalowane na niebiesko, a usta na intensywną czerwień. Makijaż nawiązywał do szalonych lat 80.

5. First row.


Zawsze na pokazach mody najważniejsi są goście siedzący w pierwszych rzędach. Oprócz kibicującej swojej córce Cindy Crawford pojawili się między innymi Natalia Vodianova, Kylie Minogue, Alexa Chung, Vanessa Paradis, Patrick Demarchelier oraz Caroline de Maigret.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !