Felietony i Porady

Pedro Almodovar został twarzą Prady

Dodano 13 czerwca 2017 02:06, przez Katarzyna Frąckowiak
Pedro Almodovar został twarzą Prady

Pedro Almodovar to legendarny reżyser. Jest jedną z największych osobowości współczesnego kina. Jego filmy charakteryzują się pewnymi cechami. Sprawiają, że od razu rozpoznamy, że film został stworzony właśnie przez Almodovara. Estetyka wyrazistych kolorów, nietuzinkowe, wręcz przerysowane charaktery postaci, zwłaszcza kobiet. To właśnie one często odgrywają w jego filmach kluczowe role. Ma nawet swoje ulubione aktorki; Carmen Maura, Victoria Abril, Rossy de Palma.

Reżyser nie skupia się tylko na filmie. Tworzył komiksy, grał w punkowym zespole, pisał. Nadszedł czas na kolejną rolę. Pedro Almodovar został modelem i jest twarzą najnowszej męskiej kampanii reklamowej Prady na sezon jesień/zima 2017. 

Zarówno trwający ponad trzydzieści sekund filmik, jak i sesja zdjęciowa odbyły się w siedzibie Prady. Industrialne wnętrze zostało zaprojektowane przez studio OMA. Pedro Almodovar idealnie sprawdził się w roli modela. Wygląda naturalnie. Jego nietypowe pozy idealnie komponują się z ubraniami z kolekcji Prada na sezon jesień/zima 2017. 

Krótki film promujący kampanię nosi tytuł “Auteur” i jest częścią Prada 365 campaign. Nie da się w nim nie zauważyć autentyczności, wyrazistej estetyki i niepowtarzalnego punktu widzenia Pedro Almodovara. 

Za obiektywem stanął Willy Vanderperre, jeden z ulubionych fotografów Prady. Muzyka będąca tłem filmiku została stworzona przez Mica Levi & Oliver Coates.


Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !