Felietony i Porady

Od kobiet dla kobiet. Chloe Sevigny wyreżyserowała 13 film dla Miu Miu.

Dodano 22 lutego 2017 02:02, przez Katarzyna Frąckowiak
 Od kobiet dla kobiet. Chloe Sevigny wyreżyserowała 13 film dla Miu Miu.


Od kobiet dla kobiet. Chloe Sevigny wyreżyserowała 13 film dla Miu Miu.

Od dłuższego czasu, bo od 2012 roku, marka Miu Miu prowadzi cykl filmów krótkometrażowych pt. ,,Women's Tale". Każdy z nich jest wyreżyserowany przez inną kobietę. W projekcie wzięło już udział dwanaście Pań. Co roku włoski dom mody zamawia dwa filmy we współpracy z festiwalem w Wenecji. Wcześniej mogliśmy zobaczyć filmy stworzone między innymi przez Giada Colagrande, Miranda July, Ava DuVernay czy Crystal Moselle. Produkcje opowiadają o tym, jak ciężko jest być kobietą we współczesnym świecie. To kolejny projekt od kobiet dla kobiet.
Chloe Sevigny to amerykańska aktorka i modelka pochodzenia francusko-polskiego. Świat mody ją uwielbia. Jest muzą wielu projektantów i it-girl na całym świecie. To właśnie Sevigny wyreżyserowała 13 film któtkometrażowy dla Miu Miu.
,,Carmen", bo taki nosi tytuł, opowiada historię Carmen Lynch, stand-upperkę znaną z programów Amy Schumer. Prawie ośmiominutowy film pokazuje dzień z życia kobiety, zarówno jej występy, jak i codzienność. Na pozór wszystko wygląda fajnie, ale w głębi razem z bohaterką odczuwamy melancholię.
Zapraszamy do obejrzenia filmu.


Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !