Felietony i Porady

Nowa kolekcja toreb Przywara - Strzałka

Dodano 4 października 2018 03:10, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Nowa kolekcja toreb Przywara - Strzałka

Tak solidnych marek o pięknym designie, jak Przywara-Strzałka w Polsce jest nie wiele. Można je wręcz policzyć na palcach jednej ręki.

Przywara-Strzałka to marka zajmująca się ręczną produkcją skórzanych toreb i akcesoriów. Monika, właścicielka marki, kontynuuje rodzinną tradycję zapoczątkowaną przez dziadka. W swoich projektach łączy tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym minimalistycznym designem. 

A wszystko zaczęło się w warsztacie dziadka. To w jego pachnącej skórą pracowni, wśród profesjonalnych narzędzi i przy świetle starej lampki dorastała Monika. Ta przestrzeń i praca zawsze były dla niej magiczne, jednak nigdy nie sądziła, że kiedyś będzie kontynuować tę pasję. Dziś, dwa piętra nad warsztatem dziadka, w swojej własnej pracowni, Monika projektuje i szyje autorskie torby i skórzane akcesoria. „Kiedy uderzam młotkiem dziadka, wybijając swoje nazwisko na skórze wzruszam się. I czuję prawdziwą pasję. Dzięki niej mogę tworzyć własne rzeczy – bez pośpiechu, z cierpliwością i z moim własnym pierwiastkiem”. 

Torby produkowane są ręcznie z zachowaniem tradycyjnych technik w limitowanych rocznych ilościach. Nie podlegają sezonowości. Pierwsze modele sprzed kilku lat są nadal w ciągłej sprzedaży. Torby najczęściej powstają z jednego kawałka skóry, są składane jak origami i łączone nitami, wymagają minimum szycia. 

Do sprzedaży trafiła nowa kolekcja toreb Przywara-Strzałka. Projekty nie podlegają sezonowości, są uniwersalne, proste i trwałe. Wzory sprzed kilku lat sprzedają się tak samo dobrze, jak te nowe. “Nowe modele długo dojrzewają w mojej głowie, a kiedy czuję, że są już skończone i przemyślane, zabieram się do pracy”, mówi projektantka marki Przywara-Strzałka.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !