Felietony i Porady

Nikt nie spodziewał się takiej współpracy - Burberry x Gosha Rubchinskiy

Dodano 12 czerwca 2017 02:06, przez Katarzyna Frąckowiak
Nikt nie spodziewał się takiej współpracy - Burberry x Gosha Rubchinskiy

Burberry to klasyka brytyjskiej mody. Projekty Goshy Rubchinskiy to typowa postsowiecka stylistyka. Te dwa domy mody połączyły siły i stworzyły wspólną kolekcję. Takiej współpracy chyba nikt się nie spodziewał. 

Kapsułowa kolekcja składa się z ośmiu części. Każda z nich to reinterpretacja Goshy Rubchinskiy klasyków Burberry. Najbardziej rozpoznawalną dla brytyjskiego domu mody  jest charakterystyczna krata. Rubchinskiy nie zrezygnował z niej. Została ona tematem przewodnim całej kolekcji. Na swój własny, specyficzny oversize’owy styl projektant przerobił między innymi kultowy trencz Burberry. Wygląda niesamowicie i jesteśmy pewni, że fashioniści go pokochają.

“Od dłuższego czasu jestem fanem projektów Goshy Rubchinskiy i wspieram go”, powiedział Christopher Bailey, Burberry.

“Ma niesamowitą wrażliwość kulturową i szczerze mówiąc byłem zaszczycony, kiedy zapytał mnie o współpracę nad jego nową kolekcją. Reinterpretacja niektórych z naszych najbardziej kultowych elementów przez Goshę jest ekscytującą, świeża i przede wszystkim istotna dla poszanowania dla brytyjskiego dziedzictwa kulturowego”, dodaje Bailey.

“Dla mnie dom mody Burberry od zawsze symbolizował klasyczny styl brytyjski. Ponadczasowe elementy stanowią idealną równowagę dla nowoczesnej mody street wear, tworząc tym samym świetną mieszankę. Jestem bardzo zadowolony z rezultatów naszej współpracy”, mówi Gosha Rubchinskiy.

Współpraca Goshy Rubchinskiy z Christopherem Bailey to także idealna okazja, aby uczcić 40-lecie pracy Stephena Jonesa. Celebrując ten wyjątkowy rok, znany kapelusznik zaprojektował nakrycia głowy do tejże kolekcji. 

Pokaz kolekcji Gosha Rubchinskiy SS18 odbył się w Petersburgu w budynku DK Svyazi, w którym po upadku Żelaznej Kurtyny kultowy artysta Timur Novikov zorganizował pierwszy rave w Rosji. W pierwszym rzędzie oczywiście siedział sam Christopher Bailey.

Kolekcja kapsułowa, która powstała przy współpracy rosyjskiego projektanta Goshy Rubchinskiy z Chrisem Bailey z Burberry trafi do sklepów w styczniu 2018 roku. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !