Felietony i Porady

Niech moda zatoczy koło! H&M i M.I.A. na Światowy Tydzień Recyklingu

Dodano 15 marca 2016 10:03, przez Informacja prasowa
Niech moda zatoczy koło! H&M i M.I.A. na Światowy Tydzień Recyklingu

H&M połączył siły z artystką i piosenkarką M.I.A., aby wspólnie dołączyć do globalnej inicjatywy – Światowego Tygodnia Recyklingu. Specjalnie na tę okoliczność powstał klip wideo oraz globalny program zbiórki odzieży. Podczas trwania akcji, H&M planuje zebrać 1000 ton niepotrzebnej lub zniszczonej odzieży w ponad 3600 sklepach na całym świecie. Inicjatywa jest częścią działań H&M na rzecz recyklingu niepotrzebnych ubrań w celu pozyskania włókien do produkcji nowych ubrań – niech moda zatoczy koło! Aby zwiększyć świadomość na temat recyklingu, M.I.A. nakręciła dla H&M ekskluzywne wideo, w którym podkreśla jak duży wpływ na środowisko mają ubrania wyrzucane na śmietnik. Premiera wideo odbędzie się 11 kwietnia na stronie hm.com.

Program Garment Collecting w H&M jest bardzo prosty, ale może przynieść duże korzyści. Od 2013 roku klienci są zachęcani do przynoszenia do sklepów niechcianych lub znoszonych ubrań i tekstyliów dowolnej marki i w dowolnym stanie, w zamian za co otrzymują voucher do wykorzystania w sklepach H&M. Poprzez takie działania mniej ubrań ląduje na wysypiskach śmieci. Od momentu rozpoczęcia programu w 2013 roku, H&M zebrał ponad 25000 ton odzieży. W 2 lata później do sklepów trafiła pierwsza kolekcja wyprodukowana z włókien pochodzących z recyklingu.

Projekt Close The Loop jest głównym zobowiązaniem H&M w ramach dążenia do zrównoważonego rozwoju. Celem projektu jest stworzenie pętli, w której niechciane ubrania będą mogły być ponownie użyte lub oddane do recyklingu w celu stworzenia włókien do produkcji nowych artykułów. Celem długoterminowym jest oszczędność zasobów naturalnych oraz doprowadzenie do sytuacji, kiedy żadne ubrania nie będą trafiały na wysypiska śmieci. Poprzez recykling tylko jednego T-shirtu możemy zaoszczędzić 2100 litrów wody – wyobraźcie sobie, jak dużo możemy zdziałać zbierając 1000 ton odzieży podczas Światowego Tygodnia Recyklingu. Przyjmujemy wszystkie tekstylia – rozparowane skarpetki, stare ręczniki, dziurawe sukienki – nic nie jest za bardzo znoszone lub zniszczone, żeby dostać drugie życie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat programów Garment Collecting i Close the Loop, odwiedź www.hm.com/garmentcollecting. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !