Felietony i Porady

Muzy Hedi Slimane'a

Dodano 6 kwietnia 2016 10:04, przez Katarzyna Frąckowiak
Muzy Hedi Slimane'a

Pierwszego kwietnia dyrektor generalny koncernu Kering oficjalnie potwierdził, że po siedmiu sezonach Hedi Slimane opuszcza francuski dom mody Saint Laurent Paris. Niestety, nie był to mało śmieszny żart na prima aprilis, lecz pokłosie braku porozumienia Slimane’a z zarządem francuskiego holdingu, stąd taka a nie inna decyzja projektantka.

Każdy pokaz Saint Laurent pod pieczą Hedi Slimane’a był wyjątkowy. Czuło się klimat rock'n'rolla. W tle słychać było głośną muzykę, bardzo często graną na żywo przez zespoły, które inspirowały projektanta. Każda modelka idąca przez wybieg pełen kolorowych świateł, miała swój nieprzeciętny, zadziorny charakter. Mimo że każda była inna, to łączyło je jedno - były muzami mistrza. Podejrzewam, że czasami goście nie do końca orientowali się, czy mają zaszczyt być na pokazie francuskiego domu mody, czy na szalonym koncercie rockowym.

Slimane zawsze dbał o to, by dziewczyny pasowały zarówno do wizerunku marki jak i jego wizji. Dwie główne wyróżniające je cechy to nieprzeciętna chudość oraz uroda, obok której nie da się przejść obojętnie. Każda z nich jest nie tylko piękna, ale posiada także silną osobowość. Jednak nie zawsze były to profesjonalne modelki. Niektóre dziewczyny Slimane zwerbował wprost z desek koncertowych wszelakich zespołów muzycznych. W rzeczywistości Slimane stworzył własną armię modelek, która towarzyszyła mu przy niemal każdym show, dlatego chciałabym przedstawić kilka jego muz.

Lidia Fox - muzy Hedi Slimane'aLida Fox talent do tańca odziedziczyła po swojej matce, baletnicy. Jej niesamowite zdolności możemy zobaczyć na video stworzonym na potrzeby Saint Laurent Dance. To właśnie dzięki tej inicjatywie, wielu projektantów zakochało się w niej i zaczęło zapraszać do współpracy. Ciekawostką jest to, że podczas jednego z pokazów Saint Laurent, narodziło się uczucie między Fox, a jednym z modeli, który także często bierze udział w show.

Edie Campbell jest jedną z brytyjskich top modelek. Wzięła udział w kampaniach między innymi Burberry, marki Karl Lagerfeld czy domu mody Alexander McQueen. W 2013 roku zdobyła także nagrodę dla najlepszej modelki roku podczas prestiżowej gali British Fashion Awards.

Grace Hartzel to piękna modelka z obsesją mangi i anime, które ją inspirują. Zanim zaczęła pozować i chodzić po wybiegu, chciała być aktorką lub członkinią jakiegoś zespołu muzycznego. Wszystko jednak potoczyło się w inną stronę. Modeling przyszedł nieoczekiwanie. Przed pierwszym castingiem Saint Laurent Paris poszła kupić zwykłe nożyczki i obcięła sobie grzywkę (co było zresztą zainspirowane postacią z komiksu, który akurat czytała). Jej marzeniem jest praca z Timem Burtonem.

Julia Cumming to charyzmatyczna buntowniczka, wokalistka punkowego zespołu Sunflower Bean. Muzykę kocha tak bardzo, że na jej rzecz porzuciła szkołę. Piosenkarka styl swojego zespołu opisuje jako połączenie Black Sabbath z The Smiths i The Cure. Hedi Slimane odkrył ją jako modelkę, słuchając Sunflower Bean.

Staz Lindes to kolejna piosenkarka, córka gitarzysty zespołu Dire Straits. Podobnie jak ojciec gra w zespole (The Paranoyds). Marzy żeby jej muzyka była ścieżką dźwiękową w horrorach.

Osobiście mam nadzieję, że odejście Hedi Slimane'a z Saint Laurent, nie oznacza jego odejścia ze świata mody. Krążą plotki o jego przejściu do Chanel w miejsce Karla Lagerfelda. Jedno jest pewne: armię muz i modelek na tę okazję już ma.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !