Felietony i Porady

Manolo Blahnik otwiera butik z męskim obuwiem

Dodano 24 czerwca 2018 02:06, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Manolo Blahnik otwiera butik z męskim obuwiem

Kiedy myślimy o Manolo Blahniku, pierwsze co przychodzi nam na myśl, to charakterystyczne kobiece szpilki. Szczyt swojej popularności zyskały, dzięki Carrie Bradshaw z serialu “Seks w wielkim mieście”. Panie je pokochały!

Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, że od czterdziestu pięciu lat Blahnik tworzy także męskie obuwie. Projektant planuje rozwinąć swoją działalność właśnie o kilka nowych męskich modeli. Początkiem ma być flagowy butik w Londynie z projektami skierowanymi tylko i wyłącznie dla Panów.

“Od zawsze projektowałem dla mężczyzn, jednak niezbyt często pojawiali się oni w butikach z obuwiem dla kobiet”, powiedział Blahnik. “Jednak w ciągu ostatnich dwóch lat niesamowicie duża liczba mężczyzn prosiła mnie o zaprojektowanie obuwia dla nich. Czas to zrobić”. 

Nowa kolekcja będzie składała się z 35 nowych modeli męskiego obuwia. W sklepach znajdziemy 134 różnych wariacji. Począwszy od mokasynów z dodatkami o princie w zebrę, przez mokasyny z frędzlami aż po trzewiki, które byłyby ręcznie produkowane w Maroko, a wykańczane we Włoszech.

Lokalizacja butiku w kultowym londyńskim Burlington Arcade jest oczywistym wyborem samego Manolo Blahnika. To właśnie tam w 2016 roku otworzył butik z projektami dla Pań. W planach jest także stworzenie specjalnego konta na Instagramie. Wszystko oczywiście będzie poświęcone modzie męskiej. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !