Felietony i Porady

Kultowe okulary Kurta Cobaina powracają!

Dodano 22 maja 2017 02:05, przez Katarzyna Frąckowiak
Kultowe okulary Kurta Cobaina powracają!

W 1993 roku fotograf Jesse Frohman zrobił zdjęcia młodemu Kurtowi Cobainowi, soliście grungeowego zespołu Nirvana. Artysta miał wówczas założone białe okulary przeciwsłoneczne, płaszcz w panterkę i czapkę z daszkiem. Palił papierosa, pokazując tym samym pomalowane na czerwono, punkowe paznokcie. Zdjęcia zrobione przez fotografa idealnie ukazują styl ikony i inspiracji wielu ówczesnych muzyków. 

23 lata po tragicznej śmierci Cobaina, białe okrągłe okulary przeciwsłoneczne są jedną z najbardziej charakterystycznych rzeczy, które kojarzą się z muzykiem. Teraz, w 2017 roku powracają. Stały się ulubionym gadżetem wielu gwiazd. 

Twórcą kultowych okularów przeciwsłonecznych jest Christian Roth. Ów charakterystyczny model był jednak wielokrotnie podrabiany. Z tego powodu projektant oryginału postanowił go wskrzesić. Obecnie model 6558 jest pierwszym, który został wypuszczony przez Christiana Roth wraz z Eric Domege jako DITA Group. Oprócz kultowych białek oprawek, w kolekcji pojawią się także inne, pierwotnie zaprojektowane w latach 80-tych i 90-tych. Znajdziemy przede wszystkim białe okrągłe okulary przeciwsłoneczne, w których chodził Kurt Cobain. Będzie można między innymi kupić także model Series A z 1984 roku, który nosił sam Andy Warhol. Cała archiwalna kolekcja będzie dostępna w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Będą kosztowały około 300$.

Jak myślicie, czy duże okrągłe okulary przeciwsłoneczne z białą oprawką okażą się kolejnym hitem Instagrama?

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !