Felietony i Porady

Królowa lat 70. inspiracją dla współczesnych gwiazd

Dodano 25 listopada 2017 02:11, przez Katarzyna Frąckowiak
Królowa lat 70. inspiracją dla współczesnych gwiazd

Styl Cher każdemu kojarzy się z trykotowymi body, ramoneskami wysadzanymi ćwiekami i długimi, kręconymi włosami. Zanim jednak wpisał się on w klasykę mody, artystka nosiła zupełnie inne stylizacje, które można odnaleźć we współczesnych trendach. W modzie w latach 80. można było “grać na wszystkich frontach”. Wiele stylizacyjnych miksów było utożsamiane z przydomkiem Cher, “Goddes of Pop”. Niestety jedne z najlepszych looków artystki zostały zapomniane. 

Cher zdobyła popularność w połowie lat 60. Śpiewała wówczas w folk-rockowym duecie ze swoim mężem Sonny (prawdziwe imię Bono Allman). Byli parą, którą podziwiał cały świat, ówczesnymi Gigi Hadid i Zaynem Malikiem. Cher i Sonny występowali na wszystkich ważnym wydarzeniach, mieli nawet swój program w telewizji, dlatego w garderobie piosenkarki było mnóstwo perełek. 

W stylizacjach współczesnych celebrytów i gwiazd można odnaleźć wiele podobieństw i inspiracji stylem Cher. Począwszy od zaprojektowanej przez Boba Mackie “naked dress” do bardziej casualowych stylizacji, takich jak dżinsy połączone ze zwykłą koszulą i klapkami. Te looki, jak i wiele innych, które miała na sobie Cher na przełomie lat 60. i 70. nie byłyby nie na miejscu dla dzisiejszych it-girl. Stylizacje inspirowane Cher lansują dzisiaj takie it-girl jak Bella Hadid czy Alexa Chung.

Zapraszamy do galerii, w której pokazujemy styl Cher. Takich stylizacji nie powstydziłaby się żadna współczesna celebrytka. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !