Felietony i Porady

Kreatywność i muzyka – Dr. Martens przedstawia nową kolekcję

Dodano 27 września 2018 03:09, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Kreatywność i muzyka – Dr. Martens przedstawia nową kolekcję

Dr. Martens od zawsze przełamuje schematy, prowokuje, podkreśla indywidualizm i pozwala wyróżnić się z tłumu. W kolekcji na najbliższą jesień oprócz klasycznych modeli pojawiły się nowości jak seria Rock & Roll, buty stworzone przy współpracy z tatuażystami oraz stanowiące hołd dla jednej z kultowych brytyjskich grup – Joy Division.

Original Icons

1 kwietnia 1960 zapisał się w historii jako data powstania pierwszego modelu martensów. W jego nazwie, 1460,znajdziemy nawiązanie do tego dnia. Rok później pojawił się model do kostki – 1461. Buty na przestrzeni latstały się znakiem rozpoznawczym subkultur, które kwestionują status quo i odrzucają przestarzałe ich zdaniemnormy. Z marką utożsamiają się pokolenia, które idą pod prąd i walczą o respektowanie wyznawanych przez siebie wartości.

Rock and roll

Rock and roll zawsze był inspiracją dla tych, którzy nosili martensy i chętnie wyrażali siebie poprzez muzykę. Ich bezkompromisowy stosunek do świata i buntowniczy charakter wpisał się w stylistykę kultury rockowej, a w tym sezonie znalazł odzwierciedlenie także w nowej kolekcji marki. Na butach pojawiły się różnorodne ćwieki,zadziorne naszywki w kształcie czaszki, serca, czy płomienia, a także barwne, kwiatowe hafty. Dzięki temu martensy zyskały jeszcze mocniejszy, rockowy pazur.

Tattoo

Nie jest tajemnicą, że Dr. Martens bez problemów znajduje wspólny język z subkulturami, doceniając ich nieszablonową i niszową sztukę. W tym sezonie marka zwraca się do miłośników kultury tatuażu. Dowspółpracy zostały zaproszone dwie niezwykłe osobowości – O.T z Japonii i Chris Lambert z Wielkiej Brytanii.Pierwszy z nich czerpie inspirację z tradycyjnej sztuki tatuażu japońskiego – Wabori. Propozycja drugiego opierasię na klasycznych i uniwersalnych wzorach, rysowanych grubą kreską z mocnym kontrastem kolorów.

Joy Division

Osiemdziesiąt linii odzwierciedlających fale dźwięku biegnie po okładce kultowego albumu Unknown Pleasuresz 1979 roku legendarnej brytyjskiej grupy Joy Division. Ten sam wzór znalazł się na bucie z nowej kolekcji podkreślając ponadczasowy związek marki z muzyką. Scena jest dla Dr. Martensa naturalnym środowiskiem.Niepokorni muzycy na całym świecie od zawsze wybierali martensy. W tym sezonie marka składa hołd zespołowi, którego dokonania były ważnym elementem w historii muzyki.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !