Felietony i Porady

Kim Gordon zaprojektowała kolekcję dla &Other Stories

Dodano 23 sierpnia 2017 03:08, przez Katarzyna Frąckowiak
Kim Gordon zaprojektowała kolekcję dla &Other Stories

Sieciówka &Other Stories od zawsze miała swoją niszową estetykę. Niezaprzeczalnie wyróżniającą się na tle innych podobnych jej marek. 

Do internetu trafiła właśnie kolekcja, która powstała przy współpracy &Other Stories i gwiazdy zespołu Sonic Youth, Kim Gordon. Artystka zajmuje się nie tylko muzyką. Jest także malarką, aktorką, reżyserką oraz pisarką. Współpraca ze szwedką marką nie jest jej debiutem, jeżeli chodzi o projektowanie ubrań. Na początku lat 90-tych Gordon była współzałożycielką marki X-Girl.

Córka Kim Gordon, Coco Gordon Moore zainspirowała artystkę do stworzenia kolekcji dla &Other Stories. To właśnie ona wciela się w rolę modelki. Dziewczyna do złudzenia przypomina swoją matkę. Podobnie jak we wcześniejszych współpracach marki &Other Stories z innymi artystami, w skład kolekcji wchodzą 22 basicowe rzeczy. Kolekcja oparta jest na dziewięciu wzorach uszytych z organicznej bawełny, z pięciu jedwabnych szali oraz dwóch mosiężnych naszyjników. Abstrakcyjne grafiki i motywy zostały namalowane przez Kim Gordon atramentem o metalicznym kolorze na papierze ryżowym. Wzory kontrastują ze strukturalnymi kształtami ubrań. Poprzez odpowiedni dobór techniki nadruku, każdy element tej kolekcji odzwierciedla taki sam klimat i głębię, co oryginalne prace Kim. 

“Kim Gordon jest ikoną. Poprzez kolekcję jasno wyraża komunikat, który my, jako marka również czujemy”, powiedział dyrektor zarządzający &Other Stories, Samuel Fernstrom. 

Kolekcja trafi do butików oraz sklepu online już 31 sierpnia. Ceny będą wahać się między 100 a 320 zł. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !