Felietony i Porady

Jennifer Lawrence została gwiazdą wrześniowego Vogue

Dodano 9 sierpnia 2017 03:08, przez Katarzyna Frąckowiak
Jennifer Lawrence została gwiazdą wrześniowego Vogue

W ciągu całego roku najważniejszym wydaniem magazynu Vogue jest tak zwany “September Issue”. Magazyn jest wtedy obszerniejszy. Omawiane są w nim światowe trendy. Znajdziemy w nim także wiele felietonów i edytoriali. Jednak znaczną ilość stron biblii mody zajmują kosztowne reklamy. 

Redaktorzy dużą wagę przywiązują do okładki September Issue. Wiele miesięcy wcześniej zastanawiają się, kto powinien się na niej znaleźć. Dla wybranej przez nich osoby jest to ważne wyróżnienie. Zazwyczaj na okładce pojawia się it girl, która w owym momencie jest u szczytu sławy. Kto w tym roku został September’s Cover Girl?

Już od kilku miesięcy w świecie mody krążyły plotki na temat tego, że gwiazdą wrześniowego wydania Vogue zostanie Jennifer Lawrence. Tak też się stało. Do internetu trafiły cztery okładki amerykańskiej biblii mody, których gwiazdą jest właśnie ta aktorka. 

Obecnie Jennifer Lawrence jest najwyżej opłacaną aktorką na świecie. Amerykanka czterokrotnie była nominowana do nagrody Oscara. Na swoim koncie ma statuetkę za najlepszą aktorkę pierwszoplanową w filmie “Poradnik Pozytywnego Myślenia”. Lawrence jest także znana jako głos popierający feminizm i równouprawnienie płci. To także założycielka fundacji Jennifer Lawrence Foundation, za której pośrednictwem wspiera różne organizacje charytatywne.

Wrześniowa edycja Vogue ma aż cztery różne okładki. Z tej okazji zaproszono do współpracy trzech światowej sławy fotografów oraz jednego malarza. Zadaniem każdego z nich było przedstawieniem własnej wizji Jeniffer Lawrence.

Annie Leibovitz sfotografowała aktorkę stojącą na jachcie, na tle Statuy Wolności. Ubrana jest w piękną czerwoną suknię projektu Ralph Lauren.

Druga okładka należy do Bruce’a Weber’a. Jego czarno-biała fotografia przedstawia profil Lawrence.

Duet Inez & Vinoodh jest odpowiedzialny za trzecią okładkę. Ta wersja jest bardzo minimalistyczna i nawiązuje do rocznicy Vogue. Amerykańska aktorka jest ubrana w złotą suknię od Versace. W tym samym kolorze jest także nazwa magazynu.

Czwarta okładka różni się od pozostałych. Znajduje się na niej bowiem portret Jeniffer Lawrence namalowany przez Johna Currin. Obraz w stonowanych kolorach jest wykonany farbami olejnymi. Aktorka przypomina na nim modelki z dawnych lat.

Tegoroczne wrześniowe wydanie Vogue jest bardzo ważne. Jest to  bowiem 125 rocznica urodzin amerykańskiej biblii mody.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !