Felietony i Porady

Imigranci ze świata mody w proteście przeciw Trumpowi.

Dodano 20 lutego 2017 02:02, przez Katarzyna Frąckowiak
Imigranci ze świata mody w proteście przeciw Trumpowi.

Słowa Donalda Trumpa niejednokrotnie zadziwiają mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Czasami jego decyzje wydają się niedorzeczne. Minął dopiero miesiąc od objęcia władzy przez nowego prezydenta, a odbyło się już kilka protestów przeciwko jego decyzjom. Kobiety walczyły o swoje prawa, imigranci o swój byt. Nadszedł czas na świat mody, który także przemówił w słusznej sprawie.
Magazyn W Magazine opublikował czarno-białe video. Na ekranie pojawia się 88 osób z branży mody. Wystąpili dziennikarze, projektanci oraz modelki. To wielkie nazwiska znane na całym świecie. Są imigrantami, a ich praca niezaprzeczalnie w pozytywny sposób wpływa na Amerykę. 

W prawie dwuminutowym filmie, każda występująca osoba, mówi jedno, krótkie zdanie: ,,I am an immigrant". Znalazły się tam między innymi takie nazwiska jak: Grace Coddington, Winnie Harlow, Caroline de Maigret, Waris Ahluwalia, Adriana Lima, Anja Rubik, Maria Borges, Doutzen Kroes, Mario Sorrenti, Stefano Tonchi i wielu innych. Video kończy zdanie, które wypowiedziała Diane von Furstenberg: ,,I am an immigrant. America was very good to me".
,,Naszym założeniem było zjednoczenie się i stworzenie kontrowersyjnego filmu. Sprzeciwiamy się w nim decyzjom prezydenta Trumpa o tymczasowym zakazie imigracji ludzi z siedmiu krajów Bliskiego Wschodu. Moda zawsze jest odbiciem społeczeństwa", powiedział Stefano Tonchi, redaktor W Magazine.


Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !