Felietony i Porady

H&M Conscious Exclusive 2016 - dawna sztuka inspiruje modę przyszłości

Dodano 31 marca 2016 11:03, przez informacja prasowa
H&M Conscious Exclusive 2016 - dawna sztuka inspiruje modę przyszłości

H&M ma zaszczyt ogłosić nawiązanie współpracy z Musée des Arts Décoratifs mieszczącym się w Palais du Louvre w Paryżu. Nowa kolekcja H&M Conscious Exclusive, inspirowana zasobami archiwów muzeum, pojawi się 7 kwietnia w związku z otwarciem wystawy Fashion forward - Three centuries of fashion. Twarzą kampanii będzie paryska dyrektor artystyczna, koneserka stylu i propagatorka zrównoważonego rozwoju Julia Restoin Roitfeld. 

– Promowanie tego niezwykłego projektu to dla mnie wielki zaszczyt. Uważam, że pomysł stworzenia kolekcji inspirowanej historią sztuki i mody jest rewelacyjny. Zwłaszcza, że kolekcja wykonana jest z innowacyjnych i zrównoważonych materiałów, które są przyszłością mody – mówi Julia Restoin Roitfeld. Znana ze swojego wyrazistego personalnego stylu Julia jest uosobieniem swobody, ekologii i nowoczesności w modzie. 

Podczas opracowywania kolekcji Conscious Exclusive zespół projektantów H&M ściśle współpracował z muzeum czerpiąc inspirację z jego bogatych zbiorów obrazujących modę na przestrzeni stuleci, a także z prac takich artystów jak Gustave Moreau. Efektem jest linia wytwornych, nowoczesnych ubrań urzekających wdziękiem i estetyką historycznego dziedzictwa. 

– W tej kolekcji wynosimy ideę zrównoważonego rozwoju na nowy poziom. Zastosowaliśmy nowe materiały, takie jak koraliki i cyrkonie ze szkła pochodzącego z recyklingu czy Denimite - materiał wykonany ze znoszonego, poddanego recyklingowi denimu, i stworzyliśmy współczesne modele przesiąknięte wyrafinowanym czarem – mówi Ann-Sofie Johansson, Creative Advisor H&M. 

H&M będzie wyłącznym sponsorem nadchodzącej wystawy, na której znajdą się wybrane modele z archiwów H&M, a wśród nich jedna sylwetka pochodząca z pierwszej współpracy designerskiej H&M z Karlem Lagerfeldem w 2004 roku i jedna sylwetka z nowej kolekcji Conscious Exclusive. 

Cała kolekcja obejmująca ubrania i akcesoria dla kobiet będzie dostępna od 7 kwietnia w prawie 180 sklepach na świecie (w Polsce będzie to salon przy ul. Marszałkowskiej 104/122 w Warszawie) oraz online.

 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !