Felietony i Porady

Frakta z Ikea inspiracją dla Balenciaga

Dodano 21 kwietnia 2017 02:04, przez Katarzyna Frąckowiak
Frakta z Ikea inspiracją dla Balenciaga

Światowi projektanci mody potrafią zainspirować się do stworzenia nowych projektów takimi rzeczami, które nigdy nie przyszłyby nam do głowy. Najczęściej wychodzą z tego wielki hity. Czasami jednak zdarza się też tak, że trend się nie przyjmuje. Jak będzie tym razem?

Demna Gvasalia znany jest między innymi z projektowania dla domu mody Vetements. To właśnie on stworzył kultowy t-shirt z dużym logiem firmy kurierskiej DHL. Od niedawna jest także dyrektorem kreatywnym w Balenciaga. Nikt nie spodziewał się co będzie inspiracją projektanta do stworzenia nowego modelu torby Arena, a była to... nic innego jak wielka niebieska torba Ikea, którą kupujemy, żeby schować w niej zakupy. Arena Extra Large Shopper Bag ma ten sam mocno nasycony kolor, co Frakta. Rączki są tej samej długości. Nawet wielkość się zgadza. Jedyne co odróżnia te dwie torby to cena. W Ikei Fraktę kupimy za niecałe 2 zł. Jeżeli natomiast chcemy oryginalny shopper od Balenciagi musimy zapłacić około 90 tys. złotych. 

Wygląda na to, że przedstawiciele Ikea są zachwyceni najnowszym modelem torby Arena. Inspirację Gvasalii Fraktą uważają za zaszczyt.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !