Felietony i Porady

Feministyczna kampania Dior na sezon wiosna-lato 2017.

Dodano 23 grudnia 2016 02:12, przez Katarzyna Frąckowiak
 Feministyczna kampania Dior na sezon wiosna-lato 2017.

Nowy dyrektor kreatywny to również nowa stylistyka domu mody. Podczas ostatniego tygodnia mody, swój pierwszy pokaz dla Diora zaprezentowała Maria Grazia Chiuri. Modelki Chiuri na wybiegu były ubrane w dziewczęce i zwiewne kreacje. Dużą uwagę przykuły białe t-shirty z feministycznym hasłem (We Should All Be Feminists), który nawiązuje do pisarki Chimamandy Ngozi Adichie. Nikogo nie powinno to zaskoczyć, bowiem Maria Grazia Chiuri jest pierwszą kobietą za sterami francuskiego domu mody. Kobieta Diora to teraz świadoma siebie, naturalna, znająca swoje prawa kobieta.

Najnowsza kampania reklamowa jest delikatna, naturalna i idealnie oddaje charakter całej kolekcji. Autorką zdjęć jest Brigitte Lacombe. Fotografka znana jest nie tylko z tworzenia kampanii reklamowych, ale także uchwyceniu życia sław, gwiazd i polityków oraz kadrów filmowych. W sesji zdjęciowej wzięły udział bliźniaczki o nietuzinkowej urodzie. Ruth i May Bell pozują w koronkowych sukienkach, tiulowych bluzkach, swetrach, ramoneskach, marynarkach i wielu innych cudownych strojach francuskiego domu mody.


,,Bardzo mi zależało, żeby zaangażować fotografkę. Chciałam pokazać różne interpretacje kobiecości, a Lacombe udało się uchwycić różne podejścia do życia. Chcę, aby Dior był nowym głosem w dyskusji na temat kobiecości. Dior i kobiecość to dwa równoległe światy, trzeba dyskutować o przyszłości kobiecości".
To nie jest zwykła kampania reklamowa. Ona niesie za sobą feministyczny przekaz. Jest nawet trochę buntownicza i wzywająca do walki. To początek góry lodowej. ,,The Women Behind the Lens" to projekt, który skupia się na kobiecie i w którym mają brać udział kobiety. Ta sesja to jego początek. Co będzie dalej? Czekamy z niecierpliwością, żeby się dowiedzieć!

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !