Felietony i Porady

Debbie Harry zaprojektowała własną linię ubrań.

Dodano 28 grudnia 2016 02:12, przez Katarzyna Frąckowiak
Debbie Harry zaprojektowała własną linię ubrań.

Blondie to kultowy zespół, który zna każdy. To właśnie Debbie Harry była w nim wokalistką i autorką tekstów piosenek. Grupa największą popularność zyskała na przełomie lat 70-tych i 80-tych. Kapela należała wtedy do ,,nowej fali", w której wielu muzyków zrezygnowało z delikatnych dźwięków bluesa i rock'n'rolla na rzecz popu i elektroniki.
W tamtym okresie stylizacje Debbie Harry były uznawane za kontrowersyjne, czasami nawet prowokujące. Jej charakterystyczny blond long - bob, idealnie komponował się z jej rock'n'roll'owym stylem.
,,Bycie hot nie boli", mawiała Debbie Harry. Artystka chętnie nosiła obcisłe i błyszczące ubrania. Często mogliśmy zobaczyć ją między innymi w: czarnych rurkach z wysokim stanem, t-shirtach z różnymi hasłami, kurtkach bomberkach, cekinowych kombinezonach, skórzanych spodniach czy w ramonesce. Łączyła na pozór niepasujące do siebie wzory. Nie ważne co na siebie włożyła, zawsze wyglądała dobrze. Debbie inspirowała kobiety na całym świecie.
Mamy świetną wiadomość dla fanek Blondie. Będą one bowiem mogły kupić ubrania, które zaprojektowała 71-letnia Debbie Harry. Piosenkarka podjęła współpracę z artystą Shepard Fairey. Zaprojektuje limitowaną linię ubrań dla street wearowej marki Obey.
,,Byłem fanem Blondie, od kiedy pamiętam. Wcześniej współpracowałem już z zespołem i to było jak spełnienie marzeń. Nie mniej jednak praca z samą Debbie Harry była bardzo inspirująca", opowiada Fairey.
Na razie nie wiemy, jak będzie wyglądała kolekcja. Ubrania pojawią się w sklepach przyszłej jesieni.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !