Felietony i Porady

Moda strona 9/35

Moda

Styl Francoise Hardy i Yé-Yé girls

2 lutego 2018, 03:02

Elegancja nigdy nie wychodzi z mody. Estetyka Yé-Yé girls (mało znana, ale ceniona grupa muzyków z lat 60.) przetrwała do dziś. Ich nonszalancja oraz gracja wciąż jest widoczna w nowoczesnym wizerunku francuskiego szyku. Wielu fashionistkom ten styl szybko się nie znudzi.  więcej »

 Feministyczna kampania Dior na sezon wiosna-lato 2017.
23 grudnia 2016, 02:12

Nowy dyrektor kreatywny to również nowa stylistyka domu mody. Podczas ostatniego tygodnia mody, swój pierwszy pokaz dla Diora zaprezentowała Maria Grazia Chiuri. Modelki Chiuri na wybiegu były ubrane w dziewczęce i zwiewne kreacje. Dużą uwagę przykuły białe t-shirty z feministycznym hasłem (We Should All Be Feminists), który nawiązuje do pisarki Chimamandy Ngozi Adichie. Nikogo nie powinno to zaskoczyć, bowiem Maria Grazia Chiuri jest pierwszą kobietą za sterami francuskiego domu mody. Kobieta Diora to teraz świadoma siebie, naturalna, znająca swoje prawa kobieta. więcej »

Krew pod skórą
23 grudnia 2016, 02:12

Projektant stanął w obronie kobiety, której życie i nałogi nie były ani niczym niezwykłym ani nieznanym w świecie mody. Także jemu samemu. Podkreślił, że największą jej przewiną było to, że dała się przyłapać. Mówi wiec „NIE” zakłamaniu własnej branży. Liczył się z podobnym odrzuceniem, jakiego doznała Kate Moss. Odwaga jednak mu nie zaszkodziła. Przeciwnie.   więcej »

 Kate Moss zagrała w teledysku Elvisa Presleya do piosenki ,,The Wonder of You".
19 grudnia 2016, 03:12

Kate Moss zagrała w teledysku Elvisa Presleya do piosenki ,,The Wonder of You". Okazuje się, że światowe top modelki mają różne zdolności i chętnie biorą udział w projektach zupełnie niezwiązanych z modą. Mogliśmy zaobserwować dziewczyny, które gotowały, grały w filmach, a nawet śpiewały więcej »

 
 Surrealistyczne zdjęcia do kampani Gucci na sezon wiosna-lato 2017.
19 grudnia 2016, 03:12

Nowa kampania Gucci to także nowe magiczne miejsce, do którego zabiera nas Alessandro Michele. Zdjęcia zawsze są wyjątkowe, a stylizacje dobrane ze smakiem. Tym razem dyrektor kreatywny włoskiego domu mody postawił na majestatyczny Rzym. Modele i modelki pozują na tle takich miejsc jak na przykład Parco degli Acquadotti czy Fontanna di Trevi.  więcej »

Chanel Collection des Metiers d'Art 2016/17
13 grudnia 2016, 02:12

Niedawno w Paryżu odbył się kolejny pokaz Chanel Collection des Metiers d'Art 2016/17. Kolekcja ,,Paris Cosmopolite" została zaprezentowana w iście paryskim miejscu, w hotelu Ritz. Dzięki wizytom takich gwiazd jak Ernest Hemingway, Charlie Chaplin, czy Coco Chanel ten hotel zyskał miano kultowego. Właśnie to miejsce zainspirowało Karla Lagerfelda do stworzenia najnowszej kolekcji. więcej »

MindBlow” wysadził w powietrze moje wyobrażenie o marce
13 grudnia 2016, 02:12

  Nigdy nie ukrywałam szacunku dla Joanny Przetakiewicz, ani wielkiej do niej sympatii. Mało tego. Mama założycielki La Manii jest bohaterką mojej pierwszej książki „Elegantki. Moda ulicy lat 50. i 60. XX wieku”, a jej opowieści bardzo dużo do niej wniosły. Dlatego nie czuję się komfortowo pisząc recenzję z pokazu kolekcji „MindBlow”, który odbył się 12.12.2016 roku. Wysadził on w powietrze moje wyobrażenia o marce. Zamiast słowa „pokaz” do wczorajszego wydarzenia La Manii bardziej pasowało określenie spektakl mody. więcej »

 
KRIVAN by Qπш Robert Kupisz                                                            Kolekcja Zima 2017/18
5 grudnia 2016, 02:12

1 grudnia 2017 r. w warszawskiej hali Soho Factory odbył się pokaz najnowszej kolekcji – KRIVAN by QПШ ROBERT KUPISZ, Zima 2017/18. Tym razem projektant inspirował się tradycją mieszkańców Podhala, strojami pasjonatów sportów zimowych i majestatycznym pięknem gór. więcej »

GALA NEW LOOK DESIGN REFRESH 2016
2 grudnia 2016, 02:12

Za nami finałowa gala konkursu NEW LOOK DESIGN REFRESH orgaznizowanego przez Dorotę Wróblewską. W wydarzeniu, które odbyło się 1 grudnia 2016 roku w Warszawie udział wzięło 400 gości, w tym znakomite osobowości świata mody oraz mediów. Pojawili się m.in. Lara Gessler, Iwona Węgrowska, Grzegorz Łapanowski, Ewa Szabatin, Sylwia Juszczak, Anna Piszczałka, Marcin Cejrowski, Daniel Wieleba, Karolina Szostak, Lidia Kopania, Piotr Nowak, Leszek Stanek, Radek Rociński i Piotr Sałata – duet Thecadess, Filip Pągowski, Kasia Klich czy Karina Kunkiewicz. Prace konkursowe oceniali m.in. Tomasz Jacyków, Jaga Hupało, Michael Hekmat, Tobiasz Kujawa, Michał Zaczyński oraz Ola Une Ferstad Liland. więcej »

 PHI Concept
26 listopada 2016, 02:11

Patryk Wojciechowski to uzdolniony projektant mody, który potrafi stworzyć wyjątkowe kreacje. Tworząc ma na uwadze kobiety i mężczyzn, ceniących sobie indywidualność i wyrazisty styl. Jego styl cechuje różnorodność i niepowtarzalność tkanin w połączeniu z minimalistycznymi formami. Główną rolę odgrywa łączenie faktur, motywów i koloru, który w przypadku projektów Patryka używany jest z ogromnym wyczuciem.PHI Concept to nowa marka Wojciechowskiego. W nowych projektach stawia przede wszystkim na proporcje. Podstawą wszystkiego jest harmonia albo jej brak. Podstawą projektowania jest myśl. Idea, jaka przyświeca projektom nowej marki Patryka Wojciechowskiego to koncepcja złotego podziału, czyli PHI. więcej »

 
 Kolekcja Levi's na sezon wiosna-lato 2017 to powrót do klasyki.
21 listopada 2016, 02:11

Marka Levi's to klasa sama w sobie. Ich jeansy to najpopularniejsze jeansy na świecie, są kultowe. Model 501 przeszedł już do historii. Uwielbiają je fashioniści i chyba nie ma gwiazdy, która nie posiadałaby w szafie, chociażby jednej pary tego modelu. Dlaczego tak jest? Im dłużej je nosisz, wyglądają lepiej, nie niszczą się, do wszystkiego pasują, zawsze są modne.Do internetu trafiła kampania reklamująca najnowszą kolekcję ubrań od Levi's na sezon wiosna-lato 2017. Patrząc na zdjęcia, od razu możemy dostrzeć głęboką inspirację latami 60. i 70., czyli między innymi linią Orange Tab Collection. więcej »

 Pierwsza męska linia ubrań zaprojektowana przez Stellę McCartney.
19 listopada 2016, 03:11

Stella McCartney to brytyjska projektantka mody, która kojarzy się z kobiecymi, eleganckimi, ciekawymi i casualowymi sylwetkami. W jej ubraniach najlepsze jest to, że subtelność i dobry wygląd łączą się z funkcjonalnością. Znakiem rozpoznawczym projektantki jest zamiłowanie do natury i zwierząt. Dodatki są wykonane ze sztucznej skóry. Projektantka bardzo dba o to, żeby wszystko, co dotyczy jej pracy, było ekologiczne. więcej »

 AUTUMN WAVES-Teresa Rosati
16 listopada 2016, 03:11

23 października 2016 r. na luksusowym AIDAluna cruise w Nowym Jorku odbył się pokaz mojej najnowszej kolekcji haute couture AUTUMN WAVES. Teresa Rosati zaprezentowała kolekcję w gronie dziewięciu projektantek wybranych ze świata mody.   więcej »

 
wybierz stronę