Felietony i Porady

Moda strona 4/34

Moda

Włoska podróż Sabriny Pilewicz

12 grudnia 2017, 03:12

Sabrina Pilewicz po raz kolejny zabiera nas w ekscytującą podróż do Włoch. Florencja, bo o niej mowa, to wyjątkowe miejsce dla projektantki. Tam wszystko się zaczęło, powstał pierwszy model torebki - Firenze. Był on „odpowiedzią” na egzamin na studiach w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, a jednocześnie początkiem wyjątkowego włoskiego romansu. Dlatego Toskania jest doskonałym tłem dla najnowszej kampanii SPxMARTINI. więcej »

Weronika Urbaniak - Warsaw Fashion Street 2017
23 czerwca 2017, 02:06

TOKYO 2.0 Kolekcja jest wynikiem fascynacji Azją. Połączeniem japońskich motywów z modą ulicy. Inspiracją do kolekcji stał się również Hakamy tj. spodnie będące tradycyjnym elementem japońskiego kimona. Hafty inspirowane tekstami piosenek koreańskiego zespołu Big Bang. Kolekcja to połączenie mocno technicznych materiałów takich jak: TYVEK (papierowa tkanina). więcej »

AGATA KOSCHMIEDER X BOCA - WARSAW FASHION STREET 2017
23 czerwca 2017, 02:06

Najnowsza kolekcja to wynik współpracy ze znaną i cenioną projektantką Agatą Koschmieder. Inspirację na sezon jesień-zima 2017/2018 stanowiły światowe trendy mody oraz liczne podróże kreatorki. Dominujące motywy to: ciekawe formy, oryginalne konstrukcje, niesztandarowe łączenia tkanin ze skórą oraz niepowtarzalne kombinacje stylistyczne. Kolorystyka jest stonowana i przydymiona. W palecie znajdują się pudrowe beże, zgaszone odcienie niebieskiego, monochromatyczne szarości, butelkowe zielenie oraz klasyczna czerń. Najnowszą kolekcję wraz z szeroką gamą dodatków w postaci unikatowych skórzanych torebek i akcesoriów znaleźć można w pierwszym firmowym salonie BOCA przy ul. Pięknej 11 A w Warszawie. więcej »

ANNA MARIA ZYGMUNT - Warsaw Fashion Street 2017
23 czerwca 2017, 02:06

Łemkowyna” to damska kolekcja unikatowa na sezon wiosna/lato, inspirowana kulturą i ludowym strojem łemkowskim. Wykorzystano autorskie, naturalne tkaniny: ręcznie malowany len, haftowane sukno wełniane i bawełnę, wyroby na drutach i szydełku oraz plisy. Zdobienia i wykończenia zostały wykonane ręcznie. Autorskie akcesoria więcej »

 
MONIKA KACZYŃSKA - WARSAW FASHION STREET 2017
23 czerwca 2017, 02:06

Kolekcja dyplomowa Moniki Kaczyńskiej stanowi zapis osobistej wędrówki przez Malezję. Zakątek ten wyróżnia się na tle pozostałych krajów Azji Południowo – Wschodniej przede wszystkim ze względu na zderzenie się trzech różnych kultur takich jak indyjska, malajska i chińska. Według Autorki to właśnie wielokulturowość i koloryt tego miejsca powoduje, że jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.  więcej »

LUCIA ALCAINA - POZO -WARSAW FASHION STREET 2017
23 czerwca 2017, 02:06

Kolekcja mody inspirowana jest synestezją: percepcyjną anomalią, która powoduje zmieszanie zmysłów i wrażeń. ZŁOŻONE WZORY, drukowanie 3D, cięcie laserowe, dekonstrukcje. MIESZANE TEKSTURY TO CECHY CHARAKTERYSTYCZNE TEJ NIEZWYKŁEJ KOLEKCJI. więcej »

ALEKSANDRA WIROSŁAWSKA - Warsaw Fashion Street 2017
23 czerwca 2017, 02:06

Tworząc kolekcję PROJEKTANTKA myślała o kobiecie. Współczesnej, pewnej siebie i odnoszącej sukcesy. Punktem wyjścia do jej stworzenia stało się wyrażenie SPA i jego filozofia, która stawia na równowagę ciała i umysłu. To właśnie główne cechy kolekcji, zapewniającej komfort, odprężenie i doznania estetyczne. "KARNET DO SPA" to karnet do pełni szczęścia i realizacji marzeń współczesnej kobiety. Kobiety XXI wieku, która jest aktywna, posiada sprecyzowane wizje siebie i otaczającego ją świata.  więcej »

 
PRZEMYSŁAW GIBASZEWSKI - WARSAW FASHION STREET 2017
23 czerwca 2017, 02:06

Najnowszy, zupełnie odmieniony Nissan Micra zainspirował projektanta Przemysława Gibaszewskiego do stworzenia kolekcji. Co łączy modę i motoryzację? Wyraziste linie, ponadczasowa forma, intensywna kolorystyka, nowoczesne detale, a co najważniejsze - funkcjonalność i komfort użytkowania.    więcej »

ANDRZEJ FODER - WARSAW FASHION STREET 2017
23 czerwca 2017, 02:06

Andrzej Foder - projektant, nauczyciel, specjalista od męskiego stroju i mentor wielu adeptów sztuki projektowania ubioru. Jego kolekcja doktorancka zatytułowana „No 27. Znalazła inspirację w klasyce męskiej mody.  więcej »

HOJNATZKA - Warsaw Fashion Street 2017
23 czerwca 2017, 02:06

Ręcznie plisowana wełna, biżuteria ze szkła akrylowego, awangardowe nakrycia głowy oraz dekonstrukcja to cechy charakterystyczne inspirowanej żeglarstwem i wertykalną formą latarni morskiej kolekcji "You talk too much".  więcej »

 
WALERIA TOKARZEWSKA - WARSAW FASHION STREET 2017
23 czerwca 2017, 02:06

Waleria Tokarzewska Karaszewicz to projektantka która spaceruje w chmurach - odważna, twórcza, idąca pod prąd. Jej najnowsza kolekcja to hołd dla Domu Mody Polskiej i reinterpretacja ikonicznego stylu lat 80.  więcej »

EWA WAJNERT - Warsaw Fashion Street 2017
23 czerwca 2017, 02:06

Torby Ewy Wajnert to  ręcznie robione pojedyńcze egzęplaże, wykonane z najlepszych gatunkow skór.Charakteryzuja się wyjatkowa dbałościa o szczegóły,zarazem cechuje je funkcjonalność czym zaskarbia sobie rzesze wielbicielek.Praca jej jest adresowana do kobiet ceniacych sobie orginalność i niepowtarzalność.Ewa Wajnert pracuje z dala od zgiełku w swojej pracowni pod Warszawa. O swoim projektowaniu mów i"Robię torby takie , jakie sama chciałabym nosić"  więcej »

BOSARI - WARSAW FASHION STREET 2017
23 czerwca 2017, 02:06

Kiedy przychodzi czas, że rozglądamy się za bardziej przygaszonymi kreacjami, Bosari zrywa z uniwersalną receptą na modę jesienno-zimową. Na pokazie zaprezentowała, jak z klasą zastąpić typowe dla tego okresu czernie i szarości. Jak odegrać pierwszoplanową rolę w ramionach listopadowego wiatru.  więcej »

 
wybierz stronę