Felietony i Porady

Moda strona 18/37

Moda

Sustainable Fashion Awards 2018

24 września 2018, 03:09

Sustainable Fashion Awards 2018 (SFA)  jest dedykowany projektantom i markom z całego świata, których działania i praktyki można określić jako społecznie lub środowiskowo odpowiedzialne. Można być zawodowcem, albo początkującym talentem, wystarczy mieć co najmniej jeden ukończony projekt w tej dziedzinie:   więcej »

„Przyłapani na modzie” w styczniu
19 lutego 2016, 03:02

Nowy rok, nowe postanowienia i „przyłapani”, którzy już w pierwszym miesiącu 2016 roku wysoko postawili poprzeczkę. W styczniowej akcji dominowały czernie, beże i szarości, ożywione kolorowymi dodatkami. więcej »

Saint Laurent Paris Pre-Fall 2016
17 lutego 2016, 10:02

Od jakiegoś czasu chodzą plotki, że Hedi Slimane chce opuścić francuski dom mody Saint Laurent Paris. Sytuacja jest na tyle dziwna, że regularnie do sieci wypływają sprzeczne informacje. Sam projektant milczy na ten temat. Nie potwierdza, ani nie zaprzecza plotkom. Jednak kilka dni temu wydarzyło się coś zdumiewającego. Slimane złamał tradycję francuskiego domu mody i przeniósł pokaz Saint Laurent z Paryża do Los Angeles. więcej »

#HMlovesCoachella
16 lutego 2016, 10:02

Po raz kolejny marka H&M połączyła siły ze znanym na całym świecie festiwalem muzycznym Coachella, tworząc kolekcję dla dziewcząt i chłopców sygnowaną hasłem #HMLovesCoachella. Kolekcja łączy styl ‘w drodze’ z modą uliczną, a całość utrzymana jest w klimacie zabawy, swobody i przynależności do grupy. Kolekcja będzie mieć swoją premierę 24 marca w USA, Meksyku i Kanadzie oraz 31 marca globalnie na całym świecie.  więcej »

 
Magiczne domy światowych projektantów
10 lutego 2016, 06:02

Dla zewnętrznego obserwatora świat mody błyszczy luksusem, pięknem i niedostępnością. Skrajnie hermetyczne środowisko, które daje władzę, pieniądze i potęgę. Za dnia świecą triumfy na wybiegach najważniejszych tygodni mody świata, a wieczorem, gdy lampy gasną, a branża udaje się na krótki sen? Oni powracają do swoich domów, by nabrać sił przed kolejnym dniem rządzenia globalnym trendami. Ale jak wygląda ich sacrum, ostoja spokoju i duchowego wyciszenia? więcej »

David Beckham w nowej kampanii Modern Essentials dla H&M
3 lutego 2016, 01:02

Lider stylu David Beckham właśnie skończył zdjęcia do nowej kampanii reklamowej H&M, która rozpocznie się wiosną 2016 i będzie lansować kolekcję Modern Essentials selected by David Beckham.  więcej »

AWESOME. FURR
1 lutego 2016, 02:02

Polska moda młodymi stoi i basta. Tak można zdefiniować nadwiślańską branżę, w której nowe marki wyrastają jak grzyby po deszczu, zarówno w streetowej, jak i bardziej artystycznej odsłonie, co balansuje rynek i umożliwia klientom szeroki wybór. Jednym z ojczystych brandów jest krakowskie Awesome. sióstr Wieliczko z flagową linią płaszczy. więcej »

 
Mocno seksualna kampania God Save Queens
1 lutego 2016, 01:02

God Save Queens zaprezentowała wiosenną kampanię, promującą najnowszą kolekcję marki. Autorką zdjęć do bardzo wyrazistej sesji jest Kimberley Gordon, współzałożycielka marki Wildfox. więcej »

Kolekcja bielizny od Charlotte Olympia i Agent Provocateur
1 lutego 2016, 01:02

Brytyjska marka butów i akcesoriów, Charlotte Olympia, oraz jedna z najsławniejszych marek luksusowej bielizny, Agent Provocateur, wspólnie stworzyły kolekcję nawiązującą do złotej ery Hollywood. więcej »

Cindy Crawford odchodzi na emeryturę
1 lutego 2016, 12:02

Po ponad 30 latach w branży, topmodelka, gwiazda, seksbomba i marzenie milionów mężczyzn na całym świecie, Cindy Crawford, odchodzi na emeryturę, ustępując miejsca swojej córce, Kai Gerber. więcej »

 
Jean Paul Gaultier Spring 2016 Couture
30 stycznia 2016, 06:01

Współczesny świat wielkiej mody ma niewybredną manierę, która kwalifikuje drobne odstępstwo od normy jako eksperyment. Inaczej poprowadzona linia? Nowe doświadczenie! Lekka dekonstrukcja sylwetki? Badanie dziewiczych zakątków mody! więcej »

Simple CP na wiosnę-lato 2016
29 stycznia 2016, 07:01

Marka Simple CP rusza na podbój wiosny. Znakiem przewodnim nadchodzącego sezonu będzie niebieski w każdej odsłonie: od letniego, błękitnego nieba, po głębie oceanu. więcej »

Chanel Spring 2016 Couture
28 stycznia 2016, 04:01

Nie sposób wyobrazić sobie większe święto dla domu mody, niż pokaz kolekcji haute couture. Kwintesencja piękna, kulminacyjny moment ścierania się mody ze sztuką i definicja krawiectwa w najlepszym wydaniu. A co się dzieje, gdy haute couture spotyka uznawanego za najlepszego na świecie projektanta i budżet bez dna? więcej »

 
wybierz stronę