Felietony i Porady

Mała Ziemiańska wraca na kulturalną mapę Warszawy!

Dodano 14 grudnia 2015 02:12, przez Redakcja
Mała Ziemiańska wraca na kulturalną mapę Warszawy!

MAŁA ZIEMIAŃSKA to niezwykle ciekawe miejsce na kulinarnej i kulturalnej mapie stolicy. Kultowa kawiarnia o tej samej nazwie  istniała w okresie dwudziestolecia międzywojennego przy ulicy  Mazowieckiej. Przedwojenna Mała Ziemiańska mieściła się w neorenesansowej kamienicy zbudowanej w połowie XIX i była miejscem spotkań inteligencji i bohemy warszawskiej. Jej stałymi gośćmi byli między innymi Julian Tuwim, Adam Słonimski i Jan Lechoń.

Współczesna Mała Ziemiańska mieści przy ulicy Oleandrów, w jej zabytkowej części, niezniszczonej podczas wojny i powstania warszawskiego. W tej niezwykłej klubokawiarni urządzonej w klimacie przedwojennej Warszawy każdy mebel ma swoją historię, zegary na ścianach nigdzie się nie spieszą, a ludzie serdecznie się do siebie uśmiechają. Dla gości dostępne jest stare pianino, gramofon z kompletem unikalnych płyt, a także regał wypełniony książkami.Ściany zdobią stare unikatowe fotografie warszawskich ulic sprzed okresu wojny. W klubokawiarni można delektować się wysokogatunkową kawą i herbatą, specjalnie wyselekcjonowanym winem i piwem, a także spróbować prostych, ale wyjątkowych w smaku staropolskich przekąsek.

Kawiarnia prowadzona jest przez Fundację Spełnionych Marzeń, która działa na rzecz dzieci walczących z chorobą nowotworową.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !