Felietony i Porady

Zmarł Hugh Hefner - ikona popkultury

Dodano 28 września 2017 03:09, przez Katarzyna Frąckowiak
Zmarł Hugh Hefner - ikona popkultury

W wieku 91 lat zmarł Hugh Hefner, założyciel kultowego pisma dla mężczyzn. Informacja o jego śmierci pojawiła się na oficjalnym profilu „Playboya” na Twitterze.

Hugh Hefner urodził się w 1926 roku w Chicago, w konserwatywnej rodzinie metodystów. Jego matka była szwedzkiego pochodzenia, a ojciec miał pochodzenie niemieckie i angielskie. Jako dziennikarz zatrudnił się po ukończeniu szkoły średniej w gazetce wojskowej. Po wojnie studiował psychologię na Uniwersytecie Illinois w Chicago.

W 1953 roku założył magazyn "Playboy" poświęcony erotyce. Wydanie z nagą Marilyn Monroe sprzedano w ilości ponad 50 tys. egzemplarzy. Magazyn osiągnął szczyt popularności w latach 70.  Do sesji zdjęciowych zapraszał najważniejsze gwiazdy m.in. wcześniej wspomnianą Marlin Monroe, Jayne Mansfield, Kim Basinger, Naomi Cambell czy Pamelę Anderson. Playboy najczęściej kojarzy się ze zdjęciami nagich kobiet. W magazynie znajdziemy jednak wiele interesujących artykułów, jak przegląd trendów w modzie, prezentowane są także najciekawsze gadżety oraz nowości motoryzacyjne. Przedstawiane są także wyjątkowe osobistości.

“Szczerze mówiąc, nigdy nie myślałem o "Playboyu" jak o magazynie o seksie. Zawsze traktowałem go jak magazyn lifestyle'owy, którego ważnym składnikiem był seks”, powiedział Hefner CNN w 2002 roku.

W 1971 roku Hefner stworzył słynną Rezydencję Playboya w Los Angeles, w której mieszkał z kilkoma modelkami i organizował wystawne przyjęcia. Wokół tego miejsca krążą legendy. 

Hugh Hefner był trzykrotnie żonaty. Jego ostatnią żoną była Crystal Harris, młodsza od niego o 60 lat modelka.

Zmarł w swoim domu, słynnej posiadłości "Playboya" w Los Angeles.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !