Felietony i Porady

Tim Burton

Dodano 22 lipca 2013 11:07, przez Katarzyna Frąckowiak
Tim Burton

Tim Burton to najbardziej specyficzny reżyser w świecie filmografii. Słynie ze swoistego podejścia do filmu i świata. Jego surrealistyczne poczucie humoru zyskało rzeszę fanów na całym świecie. Większość filmów, które wyreżyserował dzieją się w świecie fantazji. Genialne efekty, idealny dobór aktorów, niesamowita gra słów oraz odrobina mroku i szaleństwa to cały Burton.

Swoje marzenia, fantazje, lęki przenosi na ekran, tworzy magiczny świat hipnotyzujący i uwodzący widza. Bardzo często pracuje ze swoją żoną Helena Bonham Carter i Johnem Deepem. Cechą charakterystyczną filmów Tima są powykręcane drzewa. Często też używa cieni, by stworzyć straszny, złowieszczy klimat filmu. W swoich filmach pokazuje często głównych bohaterów jako postacie, które nie radzą sobie z otaczającą ich rzeczywistością i z problemami dotyczącymi normalnego życia. Z tego powodu są oni odrzucani i nieakceptowani. Burton potrafi w ten sposób pokazać problemy dręczące też jego samego.

Jego filmy zazwyczaj mają morał, który można wywnioskować z treści, np.: Edward Nożycoręki - "inność" Edwarda powoduje lęk u ludzi i strach oraz nieakceptowanie takim jakim jest. Mało osób też wie, że Burton swoją karierę zaczynał w Disneyu. Co ciekawe, sam wygląda jak postać ze swojego filmu.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !