Felietony i Porady

Peter Gabriel geniusz nowoczesnych technologii

Dodano 21 grudnia 2013 10:12, przez Press
Peter Gabriel geniusz nowoczesnych technologii

Peter Gabriel to światowa legenda muzyczna. Znany i ceniony wokalista oraz pianista ma na swoim koncie wiele przebojów muzycznych, które pomimo upływu czasu nadal są chętnie odtwarzane w stacjach radiowych na całym świecie. Już w maju 2014 roku będziemy gościć artystę w naszym kraju.

Peter Gabriel jest przede wszystkim współzałożycielem legendarnego zespołu Genesis, z którym współpracował do roku 1977. Tak naprawdę jednak dopiero po odejściu z zespołu zaczęła się jego prawdziwa, solowa już kariera. Album „So”, z 1986 roku, wyniósł go na szczyt popularności. To z tej płyty pochodzi piosenka „Sledgehammer”, która jest rozpoznawalna na całym świecie. Oprócz tego ma na swoim koncie takie hity jak chociażby „The Book Of Love” czy „Steam”. Peter Gabriel jest także kompozytorem ścieżek dźwiękowych do wielu filmów.

Wiekowy już artysta jest nadal pełen energii życiowej, która emanuje z niego na każdym koncercie. Pomimo tego, że pochodzi z poprzedniego pokolenia to jednak jest to geniusz nowoczesnych technologii, które wykorzystuje nie tylko przy tworzeniu muzyki, ale także klipów. Według specjalistów, teledyski piosenek Petera są dziełem samym w sobie i nie stanowią jedynie graficznego tła dla muzyki. Multimedialne koncerty artysty to potwierdzenie jego zamiłowania do nowoczesnych technologii.

Koncert Peter Gabriel:

12.05.2014 – Łódź, Atlas Arena

Źródło www.tixar.pl

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !