Felietony i Porady

Ora Studio - z miłości do jedwabiu

Dodano 31 lipca 2018 02:07, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Ora Studio - z miłości do jedwabiu

Ora Studio to nowa marka na polskim rynku modowym. Powstała niedawno, a już cieszy się wielką popularnością. Fashionistki oszalały na punkcie pięknych jedwabnych apaszek.

Ola Ożarowska, założycielka Ora Studio, z wykształcenia jest projektantem ubioru, a z zamiłowania ilustratorką. Studiowała w Japonii, tam pokochała materiał, jakim jest jedwab. W Kioto pracowała z tkaniną w upale i wilgoci przy dźwiękach cykad. To tam zrodził się pomysł na założenia marki, która jest przeniesieniem jej ilustracji w świat mody. 

“Mały element garderoby, może czasem zbudować całą stylizację”, mówi Ola Ożarowska, założycielka Ora Studio. 

Mini kolekcja apaszek jest dostępna w butiku online Ora Studio. W jej skład wchodzą trzy propozycje: Astra, Leandra oraz Medusa. Artystka we wzorach chciała ucieleśnić prostotę i przekorę, a zarazem pokazać w nich panujące trendy z wybiegów mody. Zawiłe ścieżki inspiracji doprowadziły Olę do motywów z mitologii i kultury antycznej: postaci Meduzy, antycznych monet i rzeźby. 

Misją Ora Studio jest tworzenie niebanalnej mody, za którą będzie stał dobry design i jakość surowca. Apaszki drukowane i wykańczane są w Polskiej manufakturze, która zajmuje się produkcją i obróbką jedwabiu od 1924 roku. Nazwa marki pochodzi od Japońskiej wymowy imienia „Ola”. Dla artystki ma sentymentalne znaczenie, bowiem symbolizuje wszystko to, co dała jej Japonia. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !