Felietony i Porady

Oly. powraca z nowym singlem

Dodano 18 czerwca 2018 03:06, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Oly. powraca z nowym singlem

Singiel, zatytułowany „Mapa naszych miejsc” zapowiada drugi album Oly.

„Mapa naszych miejsc” to piosenka z nutą nostalgii za analogowym światem deskorolki, nocną jazdą  rowerem po mieście, nastoletnią miłością, przyjaźnią i chęcią odnalezienia swojej własnej prawdy o życiu. Jest pierwszym albo ostatnim dniem wakacji, wejściem w nieznane, wspomnieniami z czasów boomu na ''Midnight City'' M83. Jest tęskniącą opowieścią o przedmieściach, złotej godzinie i czasach, kiedy Facebook i Instagram nie były jeszcze nieodłączną częścią życia. To piosenka refleksyjna, ale nie smutna. Tęsknota za tym, co było daje nam poczucie ciągłości i znaczenia w teraźniejszym życiu, buduje pomost miedzy przeszłym, a teraźniejszym „ja”. Autorką słów i muzyki jest Oly. W nagraniach oprócz Oly. wziął udział Andrzej Konieczny, odpowiedzialny również za aranżację, produkcję i miks. 

Do piosenki powstał teledysk autorstwa Pawła Prewenckiego z Fifne Studio, który opracował innowacyjną technikę operatorską, wykorzystaną podczas zdjęć. W teledysku wystąpił cały zespół Oly.

Jednocześnie z polską wersją singla i teledysku ukazały się ich anglojęzyczne odpowiedniki, pod tytułem „Winterbird”.

Oly. (Aleksandra Komsta) to 24-letnia piosenkarka i songwriterka. Ma już na swoim koncie debiutancki album „Home” (2015, Nextpop), a także piosenki do filmu dla młodzieży pt. „Tarapaty”. Współpracowała m. in. z takimi artystami, jak: Low Roar, Robert Amirian, Andrzej Smolik, Maciej Gołyźniak, Fismoll czy Kari. Wystąpiła na wielu liczących się festiwalach, takich, jak: Spring Break Festival, Halfway Festival, Open’er Festival, Liveurope Showcase oraz podczas Europejskich Targów Muzycznych „Co Jest Grane”. W lutym tego roku teledysk do piosenki Oly., zatytułowanej „Growing Young“, otrzymał nominację na prestiżowym festiwalu filmu, muzyki i technologii SXSW w Austin.

Obecnie Oly. pracuje nad swoim drugim albumem, którego premiera zaplanowana jest na jesień 2018 roku.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !