Felietony i Porady

Najlepsze tatuaże modelek

Dodano 10 lipca 2017 02:07, przez Katarzyna Frąckowiak
Najlepsze tatuaże modelek

Nasze babcie pamiętają czasy, kiedy więźniowie swoje ciała pokrywali tatuażami. Najczęściej symbolizowały one ich przynależność do konkretnej grupy oraz ich przeżycia czy pragnienia. Tatuaż kojarzył się wówczas przede wszystkim z przestępcami. W dzisiejszych czasach jest natomiast czymś zupełnie naturalnym. W popkulturze tatuaże są zaliczane do pewnego rodzaju sztuki - body art.

Jeszcze kilka lat temu w świecie mody tatuaże nie były akceptowane. Dopiero niedawno projektanci pokochali je. Do swoich pokazów zaczęli więc szukać modelek i modeli, którzy owe tatuaże mają. W obecnych czasach oznaczają one coś więcej niż tylko ekspresję.

Modelki i modeli posiadających tatuaże można podzielić na dwie grupy. Do pierwszej należą osoby, których tatuaże to dzieła sztuki, np. Freja Beha Erichsen, czy Catherine McNeil. Cyklicznie dodawane nowe wzory sprawiają, że ich ciała zamieniają się w żywe płótno. Decyzje o kolejnych tatuażach to ich sposób na życie. Druga grupa modeli i modelek to osoby, dla których każdy tatuaż ma znaczenie symboliczne. Najczęściej są małe, dyskretne i ukryte. Do tego grona należy np. Gisele Bundschen.

Chcielibyśmy pokazać tatuaże znanych modelek. Każdy z nich niesie jakąś historię. Każdy z nich jest małym dziełem sztuki. 

Kate Moss

Oczywiście tatuaże Kate Moss są bardziej cool niż kogokolwiek. Podwójne wróble zostały zaprojektowane przez artystę Lucian Freud. Zostały wykonane staromodnym sposobem za pomocą atramentu i skalpela. 

Kendall Jenner

Czasami najlepszym tatuażem jest ten, który ciężko jest dostrzec. Kendall wybrała słowo “meow”, które wytatuowane jest na wewnętrznej stronie jej dolnej wargi. Pochwaliła się nim na swoim koncie na Instagramie.

Gisele Bündchen

Mimo że tatuaże Gisele nie są spektakularne, znalazła się w naszym rankingu. Urzekł nas jej drobny tatuaż na nadgarstku oraz skromny księżyc tuż przy kostce.

Bella Hadid

Jak można uczcić wielki sukces w modelingu? Oczywiście tatuażem! Bella Hadid była tak szczęśliwa, z udziału w pokazie Victoria’s Secret, że w 2016 roku postanowiła wybrać się do popularnego tatuażysty JonBoy’a i wytatuować sobie malutkie anielskie skrzydła tuż przy obu kostkach.

Freja Beha Erichsen

Duńska top modelka Freja Beha nie poprzestała na jednym tatuażu. Kilka z nich jest bardzo charakterystycznych i nie da się ich nie zapamiętać, np. wzór pistoletu na ręku czy słowo “redemption” na lewym przedramieniu. Jednak najbardziej rozpoznawalny tatuaż Freji to  słowo “float” wytatuowane kursywą na szyi.

Jourdan Dunn


Jako modelka, mama i biznes woman, Jourdan Dunn zdecydowała się na tatuaż z symbolem egipskiej bogini Isis, który pokrywa górną część jej pleców. Dunn podobnie jak egipska bogini jest uosobieniem macierzyństwa, duchowości i ochrony.

Cara Delevingne

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych tatuaży Cary jest lew na palcu wskazującym. Modelka początkowo chciała wytatuować sobie samo słowo “lew”, ale popularny tatuażysta Keith “Bang Bang” McCurdy namówił ją na obrazek. Doszli do wniosku, że będzie wyglądał o wiele lepiej niż samo słowo. Ten tatuaż zapoczątkował lawinę “lwów” na palcach wskazujących u ludzi na całym świecie.

Daria Werbowy

Modelka uwielbia spędzać czas na morzu. Nic więc dziwnego, że tatuaż, który posiada to hołd dla jej miłości do otwartej wody.

Jamie Bochert

Miejsce, w którym znajduje się tatuaż, jest tak samo ważne, jak wzór, który ma przedstawiać. Jamie Bochert postawiła na eleganckie wężowe kości, które podążają wzdłuż jej rdzenia kręgowego.

Eve Salvail

Fashion girl z tatuażem smoka. Eve Salvail zwróciła na siebie uwagę w latach 90. Kiedy miała 18 lat, postanowiła ogolić głowę na łyso. Pokazała wtedy odważny tatuaż w kształcie smoka. Inspiracja tego wzoru była podróż do Japonii. Eve została odkryta przez francuskiego projektanta Jean Paul Gaultiera, dzięki któremu momentalnie została okrzyknięta “it girl”.

Isabeli Fontana

Hołdem miłości do pierwszego dziecka Fontany jest tatuaż z jego imieniem, Zion, napisanym gotycką czcionką. Imię otaczają anielskie skrzydła.

Behati Prinsloo

Po co nam codzienna dawka afirmacji, skoro możemy mieć trwałe przypomnienie, a właściwie trzy, na swoim ciele. Behati Prinsloo wytatuowała sobie na boku trzy (jedno pod drugim) zdania “You’re so cool”. Są zabawną notatką, ale także hołdem dla jej związku małżeńskiego z Adamem Levine, który ma tatuaż-odpowiednik na swoim prawym bicepsie.

Tasha Tilberg

Jako wielka fanka DIY, Tasha w końcu zaczęła robić swoje własne tatuaże. Jednym z nich są geometryczne kształty na jej ręku. 

Natalie Westling

Można uznać, że jako wieloletnia reprezentantka marki Vans, Natalie Westling wytatuowała sobie logo brandu, aby świętować udane lata współpracy. Jednak nic bardziej mylnego, ponieważ ten tatuaż modelka miała dużo wcześniej, niż zaczęła pracować z Vans.

Erin Wasson

Rockowa modelka musi mieć gdzieś na swoim ciele, wytatuowany tekst piosenki. Nie mogło być inaczej z Erin Wasson. Wybrała “This heart will start a riot in me”. Tekst, który znajduje się na jej prawej ręce, pochodzi z piosenki Paramore - That’s What You Get.

Catherine McNeil

To osoba, o której mówi się, że jest uzależniona od tatuaży. Jej ciało pokrywa ponad sto wzorów, które sama nazywa dziełami sztuki. Jeden z największych to róża. Pokrywa znaczną część brzegu jej tułowia. Ten tatuaż został uwieczniony w wielu reklamach oraz na okładkach magazynów z całego świata.

Carolyn Murphy

Amerykańska piękność w reklamach Estee Lauder gra rolę statecznej dziewczyny. Patrząc jednak na zdjęcie wykonane przez Craiga McDean, na jej lewym udzie widzimy tatuaż w kształcie wielkiej ryby. Wskazuje to na to, że modelka ma także dziką stronę charakteru.

Ruby Rose

Nie ma nic złego w oddaniu hołdu w formie tatuażu artyście, który w jakiś sposób miał na nas wpływ. Tak zrobiła Ruby Rose. Modelka wytatuowała sobie realistyczny wzór twarzy artysty Jean-Michel Basquiat.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !