Felietony i Porady

Jaga Hupało x TFH Koncept – artystyczny performance w Kamienicy Wedla, w ramach Nocy Muzeów

Dodano 16 maja 2018 02:05, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Jaga Hupało x TFH Koncept – artystyczny performance  w Kamienicy Wedla, w ramach Nocy Muzeów

Performance Jaga Hupało x TFH Koncept inspirowany jest kultową baśnią o Roszpunce Braci Grimm, której symbolem są bardzo długie i piękne włosy. W baśni włosy stanowią metaforę czasu, uwięzienia, miłości i równocześnie wolności. 
19 maja, w samo południe zjawiskowa postać stanie w oknie pierwszego piętra zabytkowej Kamienicy Wedla w centrum Warszawy. Jej włosy w zaskakujący sposób wchodzić będą w relację z otoczeniem. Designerka fryzur Jaga Hupało będzie na żywo reinterpretować znaczenie znanej wszystkim w naszej kulturze opowieści. Co się wydarzy? Zobaczcie sami.

Performance jest częścią ART OF HERITAGE, wydarzenia artystycznego organizowanego przez Jaga Hupało Born To Create, w ramach Nocy Muzeów. 

Odbywa się on w szczególnym miejscu, Kamienicy Wedla, która wzniesiona została w 1893 roku. Od początku jej istnienia na parterze działa sklep oraz pijalnia czeklady Wedla, w której można było kiedyś spotkać m.in. Henryka Sienkiewicza czy Bolesława Prusa.
150 mkw powierzchni kamienicy zajmuje również TFH Koncept, tworząc unikatową przestrzeń łączącą modę, design i sztukę z Polski, Wielkiej Brytanii, Litwy, czy Ukrainy. 

Z okazji Nocy Muzeów TFH Koncept zaprasza również na wystawę obrazów Mateusza Sudy.

MATEUSZ SUDA, ukończył Instytut Sztuki w Opolu z tytułem magistra sztuki w projektowaniu graficznym i sztuki nowych mediów. Ambasador #CreateAsUs. Mateusz to przedstawiciel młodego pokolenia artystów polskich; dyrektor kreatywny; ilustrator i projektant graficzny doceniany w świecie mody za energiczną kreskę i eksperymenty z kolorem. Laureat wielu konkursów artystycznych, w tym min. podwójny absolwent prestiżowego Art & Fashion Festival – organizowanego przez Grażynę Kulczyk. Współpracował między innymi z Orską, Tomaotomo, No. 21, Arkadiusem, Asus, Mohito czy SIMPLE. Jego projekty zostały docenione także przez takie marki jak: Versace, Marc Jacobs, czy Moschino.


Jaga Hupało x TFH Koncept – artystyczny performance / Noc Muzeów
TFH Koncept, Szpitalna 8
sobota, 19 maja

godz.:12:00

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !