Felietony i Porady

David Bowie uhonorowany przez nowojorską stację metra

Dodano 1 maja 2018 03:05, przez Kasia Tilda Frąckowiak
David Bowie uhonorowany przez nowojorską stację metra

Davida Bowiego nikomu nie trzeba przedstawiać. To prawdziwa ikona popkultury. Zmarł w 2016 roku, ale nawet na moment jego popularność nie zmalała. Wręcz przeciwnie. Fani na każdym kroku i w najdziwniejsze sposoby składają mu hold. 

W angielskim Aylesbury stanął pomnik artysty. Jego wizerunek pojawił się na brytyjskich znaczkach pocztowych. Nawet na warszawskim Żolibożu powstał mural, na którym możemy podziwiać wizerunek Bowiego.

Amerykanie nie chcieli pozostać w tyle. W Brooklyn Museum, w Nowym Jorku, otwarto wystawę pod szyldem „David Bowie Is”. Z tej okazji w stacji nowojorskiego metra Broadway-Lafayette na Manhattanie pojawiły się plakaty z wizerunkiem Bowiego i cytatami z jego piosenek, między innymi „New York’s In Love”. Pojawiły się także specjalne mapy, z których można  dowiedzieć się o miejscach, które na Bowiego wpłynęły w Nowym Jorku.

Tamtejsze przedsiębiorstwo transportu publicznego wprowadziło do swojej oferty około 250 tysięcy MetroCards (bilet miesięczny), specjalne karty z wizerunkiem Davida Bowiego. Jest pięć różnych rodzajów takich biletów. Na jednej z nich widnieje, chociażby alter-ego Aladdin Sane. Fani artysty mogą mieć zatem swojego idola już zawsze przy sobie.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !