Felietony i Porady

Ludzie strona 3/20

Ludzie

Mirella von Chrupek z projektem Dino Bambino

16 sierpnia 2018, 03:08

Mirella von Chrupek to młoda kobieta tworząca niesamowitą sztukę. Jej wyjątkowe poczucie estetyki skupia na sobie uwagę każdego z nas.   więcej »

Najlepsze tatuaże modelek
10 lipca 2017, 02:07

Nasze babcie pamiętają czasy, kiedy więźniowie swoje ciała pokrywali tatuażami. Najczęściej symbolizowały one ich przynależność do konkretnej grupy oraz ich przeżycia czy pragnienia. Tatuaż kojarzył się wówczas przede wszystkim z przestępcami. W dzisiejszych czasach jest natomiast czymś zupełnie naturalnym. W popkulturze tatuaże są zaliczane do pewnego rodzaju sztuki - body art. więcej »

Kwestionariusz artystyczny - Mirella von Chrupek
14 czerwca 2017, 02:06

Mirella von Chrupek to polska artystka. Po krótkiej rozmowie z nią masz wrażenie, że jest z innego, pełnego dobroci świata. To fotografka, projektantka i kolekcjonerka. Jej spektrum to także scenografia oraz małe formy rzeźbiarskie. Dekoruje także witryny sklepowe.   więcej »

Kwestionariusz artystyczny - MaJLo
28 maja 2017, 02:05

Maciej Milewski, MaJLo to artysta pochodzący z Gdańska. Multiinstrumentalista i producent. Wokalista o subtelnym głosie zadebiutował w 2015 roku EPką “Reverse”. Jego muzyka opiera się na melancholijnym indie z dodatkiem elektroniki.  więcej »

 
Zbigniew Wodecki
22 maja 2017, 02:05

Zbignie Wodecki nie żyje. Smutna wiadomość dotarła dzis do mediów. Wodecki miał 67 lat. Na początku maja artysta przeszedł udar, po którym wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Wodecki dostał także zapalenia płuc. Niestety, artysta zmarł. Pogrążył w rozpaczy rodzinę oraz tysiące fanów. więcej »

Kwestionariusz artystyczny - M8N
18 maja 2017, 02:05

M8N to nowy solowy projekt Mirona Grzegorkiewicza. To połączenie muzyki elektronicznej z wibracjami natury. Debiutancki album ULSSS jest wielowymiarową opowieścią o obrazach, które kryją się w zakamarkach pamięci. Utwory są jakby rekonstrukcją wspomnień. ULSSS to wehikuł do przeszukiwania pamięci.   więcej »

Kwestionariusz artystyczny - duet Zuo Corp.
9 maja 2017, 02:05

    Wszystko zaczęło się od dwóch połączonych ze sobą, obitych czarną tkaniną kontenerów, oświetlonych lampami ledowymi. Oczywiście chodzi o polską markę ZUO CORP, która wyróżnia się na polskim rynku mody. Została założona przez Bartka Michalca i Łukasza Laskowskiego w 2010 roku. Marka proponuje dwie oferty. ZUO CORP to ubrania bardziej w stylu high fashion oraz ZUO CORP + to streetwearowa odzież dla pewnych siebie kobiet i mężczyzn lubiących wyglądać oryginalnie.    Duet stawia na połączenie mody, sztuki i muzyki. Kolekcje wykonywane są z wysokiej jakości tkanin, najczęściej sprowadzanych z Włoch i Francji. Wszystkie ubrania szyte są w warszawskiej pracowni.     Bartek i Łukasz zawodowo zajmują się modą. Na swoim koncie mają wiele nagród i wyróżnień. W wolnym czasie (i nie tylko) są miłośnikami kina.    Zapraszamy do przeczytania kwestionariusza artystycznego z Barkiem Michalcem i Łukaszem Laskowskim. więcej »

 
Czy Robert De Niro ma polskie korzenie?
19 kwietnia 2017, 02:04

Muzeum Narodowe we Wrocławiu przygotowało niecodzienny film. Jego tematem jest XVII wieczny obraz przedstawiający Johanna Vogta. Dlaczego powstał ten krótki dokument przedstawiający właśnie tę postać? więcej »

Lady Gaga została ambasadorką Tiffany & Co.
7 kwietnia 2017, 02:04

Lady Gaga to postać, która na stałe wpisała się w historię muzyki. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o jej talent, ale także o to, jakim jest człowiekiem. Nikogo chyba nie zaskoczy fakt, że to właśnie Lady Gaga została ambasadorką Tiffany & Co. Osobowość artystki idealnie odzwierciedla najnowszą kolekcję biżuterii amerykańskiej marki. Kobieta nosząca tę biżuterię to kobieta silna, charyzmatyczna i pewna siebie.   więcej »

Design, czyli droga do harmonii w otoczeniu człowieka.
5 kwietnia 2017, 02:04

  Design, czyli droga do harmonii w otoczeniu człowieka. Wywiad z projektantem Tomaszem Augustyniakiem.   więcej »

 
Cara Delvingne napisała książkę!
20 marca 2017, 02:03

Cara Delevingne to człowiek orkiestra. Jest piękna i ma świetną figurę. Została top modelką i muzą wielu światowych projektantów. Niejednokrotnie potwierdziła, że potrafi bardzo dobrze śpiewać. Ostatnio na ekranach mogliśmy podziwiać jej talent aktorski. Co dalej? Cara napisała książkę! Odkryła w sobie kolejną pasję? więcej »

Mark Fast gościem Cracow Fashion Week!
13 marca 2017, 02:03

  Jego kreacje noszą Rihanna, Tilda Swinton, Kylie Minogue czy Grace Jones. Zaledwie kilkanaście dni po pokazie na London Fashion Week do Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie przyleci Mark Fast, uznany kanadyjski projektant mody. Weźmie udział w roli jurora konkursu Cracow Fashion Awards (18.03) - pokazu dyplomowego SAPU, który rozpocznie Cracow Fashion Week 2017 (18-26.03). Partnerami wydarzenia są miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. więcej »

Kwestionariusz artystyczny - Iamsomeart.
22 lutego 2017, 02:02

Jego prace widział chyba każdy. Vlepy z ilustracjami Iamsomeart są porozklejane w wielu miastach w Polsce, ale nie tylko. Możemy je znaleźć w całej Europie. Kto kryje się za rysowanymi twarzami, które patrzą na nas z różnych dziwnych miejsc? więcej »

 
wybierz stronę