Felietony i Porady

Ludzie strona 3/20

Ludzie

Benedict Cumberbatch uczy, jak zareagować na nieudany prezent

12 listopada 2018, 03:11

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Już teraz kolorowe witryny sklepowe zapraszają nas do kupowania przeróżnych świątecznych produktów. Dzisiaj jednak nie o tym będziemy pisać.   więcej »

Obecni top modele
16 sierpnia 2017, 03:08

Świat mody największą uwagę skupia na modelkach. Nie powinniśmy jednak zapominać także o modelach, którzy odgrywają w nim bardzo ważną rolę. Na szczęście coraz częściej mówi się o nich głośno.    więcej »

Pat Guzik - kwestionariusz artystyczny
8 sierpnia 2017, 03:08

Pat Guzik to polska projektantka, prekursorka zrównoważonej mody w Polsce. To właśnie w imię tej idei Pat projektuje, konstruuje i produkuje ubrania. Co to jest zrównoważona moda? To tworzenie nowych rzeczy, z jak najmniejszą szkodą dla środowiska.   więcej »

Kwestionariusz artystyczny - Natalia Kontrakiewicz
23 lipca 2017, 02:07

Natalia Kontrakiewicz to bardzo kreatywna dziewczyna. Jest projektantką, fotografką oraz przede wszystkim założycielką marki Charlotte Rouge. Natalia uwielbia minimalizm. Jej projekty są niepowtarzalne i mają kontrastowy styl. Ubrania oraz bielizna przez nią zaprojektowane wyróżniają się na rynku wysoką jakością materiałów. W stanikach nie znajdziemy fiszbin, zapięć ani niewygodnych metek. Są lekkie, miękkie, niemalże nieodczuwalne. Kobieta Charlotte Rouge to kobieta elegancka, łącząca minimalizm z lekkim rock’n’rollem.   więcej »

 
SALK - kwestionariusz artystyczny
13 lipca 2017, 02:07

SALK to polski zespół, obok którego nie da się przejść obojętnie. Połączenie delikatnej elektroniki z indie-rockowym sznytem i subtelnym głosem Marceli przenosi nas do innego świata. Słuchając SALK mamy wrażenie, że jesteśmy częścią jakiejś baśni. SALK (Selkie & Lighthouse Keepers) tworzy czwórka niezwykle magicznych i uzdolnionych osób z Krakowa. W ich skład wchodzi Marcela (wokalistka, gra także na ukulele, pianinie oraz gitarze), Michał “Mamut” (basista), Mateusz (perkusista, zajmuje się także elektroniką) oraz Kamil (twórca tekstów). Zespół powstał w 2015 roku. W kwietniu tego roku został wydany ich debiutancki album “Matronika”. Przez ostatnie dwa lata SALK zagrali mnóstwo koncertów na terenie całej Polski (między innymi Soundrive Festival, Opener Festival, OFF Festival). W niedługim czasie zagrają także trzy koncerty na terenie Islandii.       więcej »

Najlepsze tatuaże modelek
10 lipca 2017, 02:07

Nasze babcie pamiętają czasy, kiedy więźniowie swoje ciała pokrywali tatuażami. Najczęściej symbolizowały one ich przynależność do konkretnej grupy oraz ich przeżycia czy pragnienia. Tatuaż kojarzył się wówczas przede wszystkim z przestępcami. W dzisiejszych czasach jest natomiast czymś zupełnie naturalnym. W popkulturze tatuaże są zaliczane do pewnego rodzaju sztuki - body art. więcej »

Kwestionariusz artystyczny - Mirella von Chrupek
14 czerwca 2017, 02:06

Mirella von Chrupek to polska artystka. Po krótkiej rozmowie z nią masz wrażenie, że jest z innego, pełnego dobroci świata. To fotografka, projektantka i kolekcjonerka. Jej spektrum to także scenografia oraz małe formy rzeźbiarskie. Dekoruje także witryny sklepowe.   więcej »

 
Kwestionariusz artystyczny - MaJLo
28 maja 2017, 02:05

Maciej Milewski, MaJLo to artysta pochodzący z Gdańska. Multiinstrumentalista i producent. Wokalista o subtelnym głosie zadebiutował w 2015 roku EPką “Reverse”. Jego muzyka opiera się na melancholijnym indie z dodatkiem elektroniki.  więcej »

Zbigniew Wodecki
22 maja 2017, 02:05

Zbignie Wodecki nie żyje. Smutna wiadomość dotarła dzis do mediów. Wodecki miał 67 lat. Na początku maja artysta przeszedł udar, po którym wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Wodecki dostał także zapalenia płuc. Niestety, artysta zmarł. Pogrążył w rozpaczy rodzinę oraz tysiące fanów. więcej »

Kwestionariusz artystyczny - M8N
18 maja 2017, 02:05

M8N to nowy solowy projekt Mirona Grzegorkiewicza. To połączenie muzyki elektronicznej z wibracjami natury. Debiutancki album ULSSS jest wielowymiarową opowieścią o obrazach, które kryją się w zakamarkach pamięci. Utwory są jakby rekonstrukcją wspomnień. ULSSS to wehikuł do przeszukiwania pamięci.   więcej »

 
Kwestionariusz artystyczny - duet Zuo Corp.
9 maja 2017, 02:05

    Wszystko zaczęło się od dwóch połączonych ze sobą, obitych czarną tkaniną kontenerów, oświetlonych lampami ledowymi. Oczywiście chodzi o polską markę ZUO CORP, która wyróżnia się na polskim rynku mody. Została założona przez Bartka Michalca i Łukasza Laskowskiego w 2010 roku. Marka proponuje dwie oferty. ZUO CORP to ubrania bardziej w stylu high fashion oraz ZUO CORP + to streetwearowa odzież dla pewnych siebie kobiet i mężczyzn lubiących wyglądać oryginalnie.    Duet stawia na połączenie mody, sztuki i muzyki. Kolekcje wykonywane są z wysokiej jakości tkanin, najczęściej sprowadzanych z Włoch i Francji. Wszystkie ubrania szyte są w warszawskiej pracowni.     Bartek i Łukasz zawodowo zajmują się modą. Na swoim koncie mają wiele nagród i wyróżnień. W wolnym czasie (i nie tylko) są miłośnikami kina.    Zapraszamy do przeczytania kwestionariusza artystycznego z Barkiem Michalcem i Łukaszem Laskowskim. więcej »

Czy Robert De Niro ma polskie korzenie?
19 kwietnia 2017, 02:04

Muzeum Narodowe we Wrocławiu przygotowało niecodzienny film. Jego tematem jest XVII wieczny obraz przedstawiający Johanna Vogta. Dlaczego powstał ten krótki dokument przedstawiający właśnie tę postać? więcej »

Lady Gaga została ambasadorką Tiffany & Co.
7 kwietnia 2017, 02:04

Lady Gaga to postać, która na stałe wpisała się w historię muzyki. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o jej talent, ale także o to, jakim jest człowiekiem. Nikogo chyba nie zaskoczy fakt, że to właśnie Lady Gaga została ambasadorką Tiffany & Co. Osobowość artystki idealnie odzwierciedla najnowszą kolekcję biżuterii amerykańskiej marki. Kobieta nosząca tę biżuterię to kobieta silna, charyzmatyczna i pewna siebie.   więcej »

 
wybierz stronę