Felietony i Porady

Ludzie strona 3/20

Ludzie

Forest Design - miłość do świata przyrody malowana na drewnie

16 lipca 2018, 02:07

Jak już niejednokrotnie podkreślaliśmy, na Instagramie możemy znaleźć niezliczoną ilość inspirujących, kreatywnych, pięknych, przepełnionych sztuką, wrażliwością na otaczający nas świat profili.    więcej »

Kwestionariusz artystyczny - MaJLo
28 maja 2017, 02:05

Maciej Milewski, MaJLo to artysta pochodzący z Gdańska. Multiinstrumentalista i producent. Wokalista o subtelnym głosie zadebiutował w 2015 roku EPką “Reverse”. Jego muzyka opiera się na melancholijnym indie z dodatkiem elektroniki.  więcej »

Zbigniew Wodecki
22 maja 2017, 02:05

Zbignie Wodecki nie żyje. Smutna wiadomość dotarła dzis do mediów. Wodecki miał 67 lat. Na początku maja artysta przeszedł udar, po którym wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Wodecki dostał także zapalenia płuc. Niestety, artysta zmarł. Pogrążył w rozpaczy rodzinę oraz tysiące fanów. więcej »

Kwestionariusz artystyczny - M8N
18 maja 2017, 02:05

M8N to nowy solowy projekt Mirona Grzegorkiewicza. To połączenie muzyki elektronicznej z wibracjami natury. Debiutancki album ULSSS jest wielowymiarową opowieścią o obrazach, które kryją się w zakamarkach pamięci. Utwory są jakby rekonstrukcją wspomnień. ULSSS to wehikuł do przeszukiwania pamięci.   więcej »

 
Kwestionariusz artystyczny - duet Zuo Corp.
9 maja 2017, 02:05

    Wszystko zaczęło się od dwóch połączonych ze sobą, obitych czarną tkaniną kontenerów, oświetlonych lampami ledowymi. Oczywiście chodzi o polską markę ZUO CORP, która wyróżnia się na polskim rynku mody. Została założona przez Bartka Michalca i Łukasza Laskowskiego w 2010 roku. Marka proponuje dwie oferty. ZUO CORP to ubrania bardziej w stylu high fashion oraz ZUO CORP + to streetwearowa odzież dla pewnych siebie kobiet i mężczyzn lubiących wyglądać oryginalnie.    Duet stawia na połączenie mody, sztuki i muzyki. Kolekcje wykonywane są z wysokiej jakości tkanin, najczęściej sprowadzanych z Włoch i Francji. Wszystkie ubrania szyte są w warszawskiej pracowni.     Bartek i Łukasz zawodowo zajmują się modą. Na swoim koncie mają wiele nagród i wyróżnień. W wolnym czasie (i nie tylko) są miłośnikami kina.    Zapraszamy do przeczytania kwestionariusza artystycznego z Barkiem Michalcem i Łukaszem Laskowskim. więcej »

Czy Robert De Niro ma polskie korzenie?
19 kwietnia 2017, 02:04

Muzeum Narodowe we Wrocławiu przygotowało niecodzienny film. Jego tematem jest XVII wieczny obraz przedstawiający Johanna Vogta. Dlaczego powstał ten krótki dokument przedstawiający właśnie tę postać? więcej »

Lady Gaga została ambasadorką Tiffany & Co.
7 kwietnia 2017, 02:04

Lady Gaga to postać, która na stałe wpisała się w historię muzyki. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o jej talent, ale także o to, jakim jest człowiekiem. Nikogo chyba nie zaskoczy fakt, że to właśnie Lady Gaga została ambasadorką Tiffany & Co. Osobowość artystki idealnie odzwierciedla najnowszą kolekcję biżuterii amerykańskiej marki. Kobieta nosząca tę biżuterię to kobieta silna, charyzmatyczna i pewna siebie.   więcej »

 
Design, czyli droga do harmonii w otoczeniu człowieka.
5 kwietnia 2017, 02:04

  Design, czyli droga do harmonii w otoczeniu człowieka. Wywiad z projektantem Tomaszem Augustyniakiem.   więcej »

Cara Delvingne napisała książkę!
20 marca 2017, 02:03

Cara Delevingne to człowiek orkiestra. Jest piękna i ma świetną figurę. Została top modelką i muzą wielu światowych projektantów. Niejednokrotnie potwierdziła, że potrafi bardzo dobrze śpiewać. Ostatnio na ekranach mogliśmy podziwiać jej talent aktorski. Co dalej? Cara napisała książkę! Odkryła w sobie kolejną pasję? więcej »

Mark Fast gościem Cracow Fashion Week!
13 marca 2017, 02:03

  Jego kreacje noszą Rihanna, Tilda Swinton, Kylie Minogue czy Grace Jones. Zaledwie kilkanaście dni po pokazie na London Fashion Week do Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie przyleci Mark Fast, uznany kanadyjski projektant mody. Weźmie udział w roli jurora konkursu Cracow Fashion Awards (18.03) - pokazu dyplomowego SAPU, który rozpocznie Cracow Fashion Week 2017 (18-26.03). Partnerami wydarzenia są miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. więcej »

 
Kwestionariusz artystyczny - Iamsomeart.
22 lutego 2017, 02:02

Jego prace widział chyba każdy. Vlepy z ilustracjami Iamsomeart są porozklejane w wielu miastach w Polsce, ale nie tylko. Możemy je znaleźć w całej Europie. Kto kryje się za rysowanymi twarzami, które patrzą na nas z różnych dziwnych miejsc? więcej »

Pola Negri – jedyna taka gwiazda
10 lutego 2017, 02:02

W okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku przypada rocznica urodzin Poli Negri. Polskiej aktorki, której: kariera, legenda i znaczenie dla światowego kina są bezsporne. Aż trudno wyobrazić sobie współczesne seks symbole, kobiety fatalne, bez jej dokonań. Artystyczny pseudonim jest synonimem urody, ambicji i sukcesów, jakie może odnieść Polka. Symbolem tego, do czego warto dążyć. Znacie? To przeczytajcie!   więcej »

Magdalena Król
8 lutego 2017, 02:02

Magdalena Król to niezwykła artystka z Gdańska. Wszystko, co tworzy, tworzy intuicyjnie. Jej obrazy wywołują skrajne odczucia i nie pozwalają przejść obojętnie. Obrazy Magdaleny wywołują ogromne emocje. To właśnie wokół nich artystka skupia się tworząc swoje dzieła. Ich wpływ na człowieka jest wyjątkowo istotny. Ulegający nieustającej transformacji sposób wyrazu jest spontaniczny i pełen ekspresji. więcej »

 
wybierz stronę