Felietony i Porady

Ludzie strona 2/20

Ludzie

Folkisz z miłości do folkloru

11 października 2018, 03:10

Tworzenie ozdób z papieru jest jednym z wymierających rzemiosł w Polsce. Kiedy usłyszymy słowo „bibułkarstwo”, zazwyczaj kojarzy się nam ono z folklorem, kiedy wiejskie chaty zdobione były papierowymi kwiatami. My chcielibyśmy zmienić tak oczywiste skojarzenia.   więcej »

Blondey McCoy stworzył bożonarodzeniowe murale dla Burberry
27 listopada 2017, 02:11

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia brytyjski dom mody Burberry nawiązał współpracę z 20-letnim ulicznym artystą. Blondey McCoy tworzy murale i uwielbia jazdę na deskorolce. Na czym polega ta współpraca? Otóż McCoy stworzył serię trzech murali dla Burberry, które publicznie zostaną zaprezentowane pd koniec tego roku w Nowym Jorku, na Manhattanie.  więcej »

Poznajcie Camille Gottlieb, wnuczkę Grace Kelly
12 listopada 2017, 02:11

W 1998 roku córka Grace Kelly, Stéphanie, księżniczka Monako, urodziła trzecie dziecko, Camille. W jej akcie urodzenia brakowało jednak nazwiska ojca. Plotkom nie było końca. Podejrzewano, że ojcem Camille jest ochroniarz księżniczki, Jean-Raymond Gottlieb. Oznaczało to, że nowonarodzona dziewczynka nie będzie mogła zasiąść na tronie Księstwa Monako.      więcej »

Kto odszedł w minionym roku
31 października 2017, 03:10

Dzień Wszystkich Świętych to taki dzień, kiedy wspominamy tych, którzy odeszli.   więcej »

 
Co księża robią w wolnym czasie?
27 października 2017, 02:10

Ksiądz to osoba, która w powszechnym wyobrażeniu jest bardzo poważna. Ksiądz to osoba, którą na co dzień widzimy w sutannie w kościele.    Czy zastanawiamy się, jacy księża są i co robią w życiu prywatnym?   więcej »

POD LUPĄ DW-Kim jest Anna Dello Russo
21 października 2017, 03:10

Anna Dello Russo w świecie mody zna każdy, ale nie każdy wie czym się zajmuje.  Jest to dość wyrazista postać, o której wciąż niewiele wiadomo. Kim jest Anna Dello Russo? Co robi? Jaki ma styl? Jaki ma styl i czy go posiada? więcej »

Anna Rudak - kwestionariusz artystyczny
10 października 2017, 03:10

Anna Rudak to ilustratorka pełna pasji i kolorowej fantazji. Od urodzenia mieszka w Gdańsku, gdzie ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych. Głównie zajmuje się ilustracją dziecięcą, którą pokochali także dorośli. Niezwykła wrażliwość Anny widać w każdej ilustracji.   więcej »

 
Zmarł Hugh Hefner - ikona popkultury
28 września 2017, 03:09

W wieku 91 lat zmarł Hugh Hefner, założyciel kultowego pisma dla mężczyzn. Informacja o jego śmierci pojawiła się na oficjalnym profilu „Playboya” na Twitterze.   więcej »

Kaia Gerber gwiazdą tygodni mody
17 września 2017, 03:09

Podczas światowych tygodni mody modelki są niemalże tak samo ważne, jak kreacje, które prezentują na wybiegu. Działa to także w drugą stronę. To właśnie od tego, jaki projektant je zatrudni, zależy i rośnie ich popularność, a co za tym idzie ilość zleceń, takich jak np. sesje zdjęciowe, kampanie reklamowe, czy kolejne pokazy mody.    więcej »

Bartek Arobal Kociemba - kwestionariusz artystyczny
14 września 2017, 03:09

Arobal, czyli Bartek Kociemba to jeden z najlepszych polskich ilustratorów. Głównie zajmuje się portretowaniem ludzi oraz roślin. Jest autorem ilustracji prasowych, książkowych, plakatów teatralnych oraz okładek wydawnictw muzycznych. Jego prace są delikatne, przepełnione marzycielskim romantyzmem. więcej »

 
Better Person - kwestionariusz artystyczny
6 września 2017, 03:09

Za pseudonimem artystycznym Better Person kryje się Adam Byczkowski. Młody, polski artysta tworzy muzykę dream pop. Słuchając jego utworów, przenosimy się do melancholijnego, emocjonalnego i ulotnego świata lat 80.      więcej »

Obecni top modele
16 sierpnia 2017, 03:08

Świat mody największą uwagę skupia na modelkach. Nie powinniśmy jednak zapominać także o modelach, którzy odgrywają w nim bardzo ważną rolę. Na szczęście coraz częściej mówi się o nich głośno.    więcej »

Pat Guzik - kwestionariusz artystyczny
8 sierpnia 2017, 03:08

Pat Guzik to polska projektantka, prekursorka zrównoważonej mody w Polsce. To właśnie w imię tej idei Pat projektuje, konstruuje i produkuje ubrania. Co to jest zrównoważona moda? To tworzenie nowych rzeczy, z jak najmniejszą szkodą dla środowiska.   więcej »

 
wybierz stronę