Felietony i Porady

Ludzie strona 2/20

Ludzie

Benedict Cumberbatch uczy, jak zareagować na nieudany prezent

12 listopada 2018, 03:11

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Już teraz kolorowe witryny sklepowe zapraszają nas do kupowania przeróżnych świątecznych produktów. Dzisiaj jednak nie o tym będziemy pisać.   więcej »

Projekt "Visual Love Letter to South America"
27 marca 2018, 03:03

Ameryka Poludniowa to jeden z najpiękniejszych regionów świata, gdzie widoki zachwycają i często się zmieniają. Właśnie tam w kolejną podróż wybrał się w Kevin Faingnaert. To niezależny belgijski fotograf, który dokumentuje swoje podróże dla różnych czasopism. Pasjonuje go świat i jego mieszkańcy. Wędruje do odległych dziewiczych miejsc. Na swoich zdjęciach stara się pokazać przywiązanie małych społeczności do swoich korzeni. Faingnaert przedstawia klimat panujący w każdym przez niego odwiedzonym miejscu.    więcej »

Inspiracje rodzą się ze spotkań ludzi – rozmowa z Ewą Rachoń
15 marca 2018, 07:03

W dniach 21-24 marca 2018 r. odbędzie się w Gdańsku 25. edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF. Minione 25 lat podsumowuje Ewa Rachoń, wieloletni dyrektor projektu.   więcej »

W Poznaniu powstanie ulica Grzegorza Ciechowskiego
2 lutego 2018, 03:02

Grzegorz Ciechowski był założycielem jednego z najpopularniejszych zespołów w latach 90. – Republika. Poeta, kompozytor, producent, który wylansował takie hity, jak choćby „Nie pytaj o Polskę”, „Mamona” czy też „Raz na milion”. Był jednym z najważniejszych polskich muzyków w historii. Solo występował jako Obywatel G.C. czy Grzegorz z Ciechowa. To on jako jeden z pierwszych artystów z Polski połączył folklor z muzyką rozrywkową, czego przykładem był hit "Piejo kury piejo". Współpracował m.in. z Justyną Steczkowską oraz Kasią Kowalską.   więcej »

 
Blondey McCoy stworzył bożonarodzeniowe murale dla Burberry
27 listopada 2017, 02:11

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia brytyjski dom mody Burberry nawiązał współpracę z 20-letnim ulicznym artystą. Blondey McCoy tworzy murale i uwielbia jazdę na deskorolce. Na czym polega ta współpraca? Otóż McCoy stworzył serię trzech murali dla Burberry, które publicznie zostaną zaprezentowane pd koniec tego roku w Nowym Jorku, na Manhattanie.  więcej »

Poznajcie Camille Gottlieb, wnuczkę Grace Kelly
12 listopada 2017, 02:11

W 1998 roku córka Grace Kelly, Stéphanie, księżniczka Monako, urodziła trzecie dziecko, Camille. W jej akcie urodzenia brakowało jednak nazwiska ojca. Plotkom nie było końca. Podejrzewano, że ojcem Camille jest ochroniarz księżniczki, Jean-Raymond Gottlieb. Oznaczało to, że nowonarodzona dziewczynka nie będzie mogła zasiąść na tronie Księstwa Monako.      więcej »

Kto odszedł w minionym roku
31 października 2017, 03:10

Dzień Wszystkich Świętych to taki dzień, kiedy wspominamy tych, którzy odeszli.   więcej »

 
Co księża robią w wolnym czasie?
27 października 2017, 02:10

Ksiądz to osoba, która w powszechnym wyobrażeniu jest bardzo poważna. Ksiądz to osoba, którą na co dzień widzimy w sutannie w kościele.    Czy zastanawiamy się, jacy księża są i co robią w życiu prywatnym?   więcej »

POD LUPĄ DW-Kim jest Anna Dello Russo
21 października 2017, 03:10

Anna Dello Russo w świecie mody zna każdy, ale nie każdy wie czym się zajmuje.  Jest to dość wyrazista postać, o której wciąż niewiele wiadomo. Kim jest Anna Dello Russo? Co robi? Jaki ma styl? Jaki ma styl i czy go posiada? więcej »

Anna Rudak - kwestionariusz artystyczny
10 października 2017, 03:10

Anna Rudak to ilustratorka pełna pasji i kolorowej fantazji. Od urodzenia mieszka w Gdańsku, gdzie ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych. Głównie zajmuje się ilustracją dziecięcą, którą pokochali także dorośli. Niezwykła wrażliwość Anny widać w każdej ilustracji.   więcej »

 
Zmarł Hugh Hefner - ikona popkultury
28 września 2017, 03:09

W wieku 91 lat zmarł Hugh Hefner, założyciel kultowego pisma dla mężczyzn. Informacja o jego śmierci pojawiła się na oficjalnym profilu „Playboya” na Twitterze.   więcej »

Kaia Gerber gwiazdą tygodni mody
17 września 2017, 03:09

Podczas światowych tygodni mody modelki są niemalże tak samo ważne, jak kreacje, które prezentują na wybiegu. Działa to także w drugą stronę. To właśnie od tego, jaki projektant je zatrudni, zależy i rośnie ich popularność, a co za tym idzie ilość zleceń, takich jak np. sesje zdjęciowe, kampanie reklamowe, czy kolejne pokazy mody.    więcej »

Bartek Arobal Kociemba - kwestionariusz artystyczny
14 września 2017, 03:09

Arobal, czyli Bartek Kociemba to jeden z najlepszych polskich ilustratorów. Głównie zajmuje się portretowaniem ludzi oraz roślin. Jest autorem ilustracji prasowych, książkowych, plakatów teatralnych oraz okładek wydawnictw muzycznych. Jego prace są delikatne, przepełnione marzycielskim romantyzmem. więcej »

 
wybierz stronę