Felietony i Porady

Ludzie strona 2/19

Ludzie

Oly. powraca z nowym singlem

18 czerwca 2018, 03:06

Singiel, zatytułowany „Mapa naszych miejsc” zapowiada drugi album Oly.   więcej »

Zmarł Hugh Hefner - ikona popkultury
28 września 2017, 03:09

W wieku 91 lat zmarł Hugh Hefner, założyciel kultowego pisma dla mężczyzn. Informacja o jego śmierci pojawiła się na oficjalnym profilu „Playboya” na Twitterze.   więcej »

Kaia Gerber gwiazdą tygodni mody
17 września 2017, 03:09

Podczas światowych tygodni mody modelki są niemalże tak samo ważne, jak kreacje, które prezentują na wybiegu. Działa to także w drugą stronę. To właśnie od tego, jaki projektant je zatrudni, zależy i rośnie ich popularność, a co za tym idzie ilość zleceń, takich jak np. sesje zdjęciowe, kampanie reklamowe, czy kolejne pokazy mody.    więcej »

Bartek Arobal Kociemba - kwestionariusz artystyczny
14 września 2017, 03:09

Arobal, czyli Bartek Kociemba to jeden z najlepszych polskich ilustratorów. Głównie zajmuje się portretowaniem ludzi oraz roślin. Jest autorem ilustracji prasowych, książkowych, plakatów teatralnych oraz okładek wydawnictw muzycznych. Jego prace są delikatne, przepełnione marzycielskim romantyzmem. więcej »

 
Better Person - kwestionariusz artystyczny
6 września 2017, 03:09

Za pseudonimem artystycznym Better Person kryje się Adam Byczkowski. Młody, polski artysta tworzy muzykę dream pop. Słuchając jego utworów, przenosimy się do melancholijnego, emocjonalnego i ulotnego świata lat 80.      więcej »

Obecni top modele
16 sierpnia 2017, 03:08

Świat mody największą uwagę skupia na modelkach. Nie powinniśmy jednak zapominać także o modelach, którzy odgrywają w nim bardzo ważną rolę. Na szczęście coraz częściej mówi się o nich głośno.    więcej »

Pat Guzik - kwestionariusz artystyczny
8 sierpnia 2017, 03:08

Pat Guzik to polska projektantka, prekursorka zrównoważonej mody w Polsce. To właśnie w imię tej idei Pat projektuje, konstruuje i produkuje ubrania. Co to jest zrównoważona moda? To tworzenie nowych rzeczy, z jak najmniejszą szkodą dla środowiska.   więcej »

 
Kwestionariusz artystyczny - Natalia Kontrakiewicz
23 lipca 2017, 02:07

Natalia Kontrakiewicz to bardzo kreatywna dziewczyna. Jest projektantką, fotografką oraz przede wszystkim założycielką marki Charlotte Rouge. Natalia uwielbia minimalizm. Jej projekty są niepowtarzalne i mają kontrastowy styl. Ubrania oraz bielizna przez nią zaprojektowane wyróżniają się na rynku wysoką jakością materiałów. W stanikach nie znajdziemy fiszbin, zapięć ani niewygodnych metek. Są lekkie, miękkie, niemalże nieodczuwalne. Kobieta Charlotte Rouge to kobieta elegancka, łącząca minimalizm z lekkim rock’n’rollem.   więcej »

SALK - kwestionariusz artystyczny
13 lipca 2017, 02:07

SALK to polski zespół, obok którego nie da się przejść obojętnie. Połączenie delikatnej elektroniki z indie-rockowym sznytem i subtelnym głosem Marceli przenosi nas do innego świata. Słuchając SALK mamy wrażenie, że jesteśmy częścią jakiejś baśni. SALK (Selkie & Lighthouse Keepers) tworzy czwórka niezwykle magicznych i uzdolnionych osób z Krakowa. W ich skład wchodzi Marcela (wokalistka, gra także na ukulele, pianinie oraz gitarze), Michał “Mamut” (basista), Mateusz (perkusista, zajmuje się także elektroniką) oraz Kamil (twórca tekstów). Zespół powstał w 2015 roku. W kwietniu tego roku został wydany ich debiutancki album “Matronika”. Przez ostatnie dwa lata SALK zagrali mnóstwo koncertów na terenie całej Polski (między innymi Soundrive Festival, Opener Festival, OFF Festival). W niedługim czasie zagrają także trzy koncerty na terenie Islandii.       więcej »

Najlepsze tatuaże modelek
10 lipca 2017, 02:07

Nasze babcie pamiętają czasy, kiedy więźniowie swoje ciała pokrywali tatuażami. Najczęściej symbolizowały one ich przynależność do konkretnej grupy oraz ich przeżycia czy pragnienia. Tatuaż kojarzył się wówczas przede wszystkim z przestępcami. W dzisiejszych czasach jest natomiast czymś zupełnie naturalnym. W popkulturze tatuaże są zaliczane do pewnego rodzaju sztuki - body art. więcej »

 
Kwestionariusz artystyczny - Mirella von Chrupek
14 czerwca 2017, 02:06

Mirella von Chrupek to polska artystka. Po krótkiej rozmowie z nią masz wrażenie, że jest z innego, pełnego dobroci świata. To fotografka, projektantka i kolekcjonerka. Jej spektrum to także scenografia oraz małe formy rzeźbiarskie. Dekoruje także witryny sklepowe.   więcej »

Kwestionariusz artystyczny - MaJLo
28 maja 2017, 02:05

Maciej Milewski, MaJLo to artysta pochodzący z Gdańska. Multiinstrumentalista i producent. Wokalista o subtelnym głosie zadebiutował w 2015 roku EPką “Reverse”. Jego muzyka opiera się na melancholijnym indie z dodatkiem elektroniki.  więcej »

Zbigniew Wodecki
22 maja 2017, 02:05

Zbignie Wodecki nie żyje. Smutna wiadomość dotarła dzis do mediów. Wodecki miał 67 lat. Na początku maja artysta przeszedł udar, po którym wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Wodecki dostał także zapalenia płuc. Niestety, artysta zmarł. Pogrążył w rozpaczy rodzinę oraz tysiące fanów. więcej »

 
wybierz stronę