Felietony i Porady

Ludzie strona 2/20

Ludzie

Ora Studio - z miłości do jedwabiu

31 lipca 2018, 02:07

Ora Studio to nowa marka na polskim rynku modowym. Powstała niedawno, a już cieszy się wielką popularnością. Fashionistki oszalały na punkcie pięknych jedwabnych apaszek.     więcej »

Kto odszedł w minionym roku
31 października 2017, 03:10

Dzień Wszystkich Świętych to taki dzień, kiedy wspominamy tych, którzy odeszli.   więcej »

Co księża robią w wolnym czasie?
27 października 2017, 02:10

Ksiądz to osoba, która w powszechnym wyobrażeniu jest bardzo poważna. Ksiądz to osoba, którą na co dzień widzimy w sutannie w kościele.    Czy zastanawiamy się, jacy księża są i co robią w życiu prywatnym?   więcej »

POD LUPĄ DW-Kim jest Anna Dello Russo
21 października 2017, 03:10

Anna Dello Russo w świecie mody zna każdy, ale nie każdy wie czym się zajmuje.  Jest to dość wyrazista postać, o której wciąż niewiele wiadomo. Kim jest Anna Dello Russo? Co robi? Jaki ma styl? Jaki ma styl i czy go posiada? więcej »

 
Anna Rudak - kwestionariusz artystyczny
10 października 2017, 03:10

Anna Rudak to ilustratorka pełna pasji i kolorowej fantazji. Od urodzenia mieszka w Gdańsku, gdzie ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych. Głównie zajmuje się ilustracją dziecięcą, którą pokochali także dorośli. Niezwykła wrażliwość Anny widać w każdej ilustracji.   więcej »

Zmarł Hugh Hefner - ikona popkultury
28 września 2017, 03:09

W wieku 91 lat zmarł Hugh Hefner, założyciel kultowego pisma dla mężczyzn. Informacja o jego śmierci pojawiła się na oficjalnym profilu „Playboya” na Twitterze.   więcej »

Kaia Gerber gwiazdą tygodni mody
17 września 2017, 03:09

Podczas światowych tygodni mody modelki są niemalże tak samo ważne, jak kreacje, które prezentują na wybiegu. Działa to także w drugą stronę. To właśnie od tego, jaki projektant je zatrudni, zależy i rośnie ich popularność, a co za tym idzie ilość zleceń, takich jak np. sesje zdjęciowe, kampanie reklamowe, czy kolejne pokazy mody.    więcej »

 
Bartek Arobal Kociemba - kwestionariusz artystyczny
14 września 2017, 03:09

Arobal, czyli Bartek Kociemba to jeden z najlepszych polskich ilustratorów. Głównie zajmuje się portretowaniem ludzi oraz roślin. Jest autorem ilustracji prasowych, książkowych, plakatów teatralnych oraz okładek wydawnictw muzycznych. Jego prace są delikatne, przepełnione marzycielskim romantyzmem. więcej »

Better Person - kwestionariusz artystyczny
6 września 2017, 03:09

Za pseudonimem artystycznym Better Person kryje się Adam Byczkowski. Młody, polski artysta tworzy muzykę dream pop. Słuchając jego utworów, przenosimy się do melancholijnego, emocjonalnego i ulotnego świata lat 80.      więcej »

Obecni top modele
16 sierpnia 2017, 03:08

Świat mody największą uwagę skupia na modelkach. Nie powinniśmy jednak zapominać także o modelach, którzy odgrywają w nim bardzo ważną rolę. Na szczęście coraz częściej mówi się o nich głośno.    więcej »

 
Pat Guzik - kwestionariusz artystyczny
8 sierpnia 2017, 03:08

Pat Guzik to polska projektantka, prekursorka zrównoważonej mody w Polsce. To właśnie w imię tej idei Pat projektuje, konstruuje i produkuje ubrania. Co to jest zrównoważona moda? To tworzenie nowych rzeczy, z jak najmniejszą szkodą dla środowiska.   więcej »

Kwestionariusz artystyczny - Natalia Kontrakiewicz
23 lipca 2017, 02:07

Natalia Kontrakiewicz to bardzo kreatywna dziewczyna. Jest projektantką, fotografką oraz przede wszystkim założycielką marki Charlotte Rouge. Natalia uwielbia minimalizm. Jej projekty są niepowtarzalne i mają kontrastowy styl. Ubrania oraz bielizna przez nią zaprojektowane wyróżniają się na rynku wysoką jakością materiałów. W stanikach nie znajdziemy fiszbin, zapięć ani niewygodnych metek. Są lekkie, miękkie, niemalże nieodczuwalne. Kobieta Charlotte Rouge to kobieta elegancka, łącząca minimalizm z lekkim rock’n’rollem.   więcej »

SALK - kwestionariusz artystyczny
13 lipca 2017, 02:07

SALK to polski zespół, obok którego nie da się przejść obojętnie. Połączenie delikatnej elektroniki z indie-rockowym sznytem i subtelnym głosem Marceli przenosi nas do innego świata. Słuchając SALK mamy wrażenie, że jesteśmy częścią jakiejś baśni. SALK (Selkie & Lighthouse Keepers) tworzy czwórka niezwykle magicznych i uzdolnionych osób z Krakowa. W ich skład wchodzi Marcela (wokalistka, gra także na ukulele, pianinie oraz gitarze), Michał “Mamut” (basista), Mateusz (perkusista, zajmuje się także elektroniką) oraz Kamil (twórca tekstów). Zespół powstał w 2015 roku. W kwietniu tego roku został wydany ich debiutancki album “Matronika”. Przez ostatnie dwa lata SALK zagrali mnóstwo koncertów na terenie całej Polski (między innymi Soundrive Festival, Opener Festival, OFF Festival). W niedługim czasie zagrają także trzy koncerty na terenie Islandii.       więcej »

 
wybierz stronę