Felietony i Porady

Ludzie strona 19/19

Ludzie

W Poznaniu powstanie ulica Grzegorza Ciechowskiego

2 lutego 2018, 03:02

Grzegorz Ciechowski był założycielem jednego z najpopularniejszych zespołów w latach 90. – Republika. Poeta, kompozytor, producent, który wylansował takie hity, jak choćby „Nie pytaj o Polskę”, „Mamona” czy też „Raz na milion”. Był jednym z najważniejszych polskich muzyków w historii. Solo występował jako Obywatel G.C. czy Grzegorz z Ciechowa. To on jako jeden z pierwszych artystów z Polski połączył folklor z muzyką rozrywkową, czego przykładem był hit "Piejo kury piejo". Współpracował m.in. z Justyną Steczkowską oraz Kasią Kowalską.   więcej »

Conoce Mi Cuba – Poznaj Moją Kubę. Wywiad z Reyem Ceballo
2 lutego 2013, 06:02

Conoce Mi Cuba – Poznaj Moją Kubę. Wywiad z Reyem Ceballo więcej »

Cenię sobie ciszę. Wywiad z Zygmuntem Krauze
11 stycznia 2013, 10:01

Zygmunt Krauze, polski kompozytor muzyki współczesnej i pianista. Jest autorem kilkudziesięciu dzieł solowych, kameralnych, symfonicznych oraz pięciu oper. W 2012 roku został nagrodzony Koryfeuszem Muzyki Polskiej w kategorii osobowość roku, a także doroczną nagrodą francuskich krytyków teatralno – literackich za operę „Polieukt”. więcej »

Kup płytę ! To się liczy
14 grudnia 2012, 06:12

Piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, skrzypaczka, muzykę ma we krwi. Jej autorskie płyty „Zatrzymaj się”, „Pod rzęsami”, „Caminho” i ostatnia „Ale” to bardzo bliskie nam, małe historie intymnie otoczone muzyką. więcej »

 
Wywiad z Dr Ireną Eris
21 listopada 2012, 12:11

Wywiad z Dr Ireną Eris więcej »

wybierz stronę