Felietony i Porady

Ludzie strona 16/19

Ludzie

Inspiracje rodzą się ze spotkań ludzi – rozmowa z Ewą Rachoń

15 marca 2018, 07:03

W dniach 21-24 marca 2018 r. odbędzie się w Gdańsku 25. edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF. Minione 25 lat podsumowuje Ewa Rachoń, wieloletni dyrektor projektu.   więcej »

„Seksmisja” ciągle żywa…
4 listopada 2013, 09:11

Rozmowa z Juliuszem Machulskim, reżyserem i producentem filmowym, jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców polskiego kina. Jego obrazy takie jak „Vabank” czy „Seksmisja” na trwałe zagościły w sercach polskich widzów, ale także w naszym codziennym słowniku. Słyszymy je na ulicy, odnajdujemy w Internecie. Znane, lubiane i często powtarzane – teraz zostały utrwalone w kolekcji Empiku „Seksmisja”. więcej »

Tadeusz Mazowiecki …
29 października 2013, 09:10

Tadeusz Mazowiecki … Czy znajdziemy człowieka tak prawego i stonowanego wiarą, że zasady dobrego, uczciwego życia politycznego powinny jednak istnieć? Trudno będzie… więcej »

Hans Freuer – inspiracja naturą, pięknem przyrody i modą
27 października 2013, 09:10

Hans Feurer fotografował światowej sławy modelki takie jak Laeticia Casta i Claudia Schiffer czy Anję Rubik, jest tym, który odkrył modelu Amber Valleta.  więcej »

 
Tworzę modę etyczną. Wywiad z Agatą Koschmieder, projektantką mody
15 października 2013, 06:10

Tworzę modę etyczną. Szanuję pracę i rzemiosło wykonawców i podwykonawców, ale mam swiadomośc, że  jestem małym robaczkiem w tej całej machinie. Jestem odpowiedzialna sama za siebie i za to co robię. więcej »

DAVID ZAMBRANO Ikona improwizacji w ms2
24 września 2013, 06:09

Światowej sławy choreograf, performer i pedagog improwizacji tańca Dawid Zambrano przyjechał do Polski. Przyjął zaproszenie Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Pracowni Fizycznej i po raz pierwszy podjął się pracy z polskimi tancerzami. Jej efektem będzie premiera kolejnej wersji improwizowanego spektaklu Davida Zambrano „Soul Project”. więcej »

Kopia dzieł Zumthora w Polsce? Warsztaty, spotkania z inspirującymi artystami.
19 września 2013, 10:09

Być jak Zumthor, to cel wielu początkujących architektów, a także twórców innych dziedzin kreatywnych, jak design czy wzornictwo. Chcą uczyć się od mistrzów, poznawać tajniki dobrego projektowania, a poprzez to odkrywać własną ścieżkę twórczą wiodącądo sukcesu.Peter Zumthor ( TIME) więcej »

 
Wszystko zależy od nas. Wywiad z Ximo Lizana artystą nowych mediów i technolgii
9 września 2013, 11:09

W czasach gdy roboty będą budowały roboty, koncepcja programowania maszyn do tworzenia dzieł będzie naturalnym posunięciem. Należy pamiętać tylko, że sztuka zawsze będzie wiernością przekonań, a nigdy działaniami spekulacyjnymi. więcej »

Wizjoner XX wieku - film „JOBS”
3 września 2013, 12:09

Film zapewne wywoła dyskusję, ale to stała gdy opowiada o realnej osobie. więcej »

Był sobie chłopiec… Hugh Grant
29 sierpnia 2013, 10:08

A tak prywatnie to nasz wieczny chłopiec lubi grac w golfa, jest miłośnikiem i kolekcjonerem sztuki, a świat pisemek brukowych zawsze już będzie pamiętać jak rok po premierze filmu „Cztery wesela i pogrzeb” został nakryty z „pewną panią P” w samochodzie „nie na uprawianiu rozmowy” więcej »

 
Donatella w roli głównej
25 sierpnia 2013, 08:08

 Nie często się zdarza, ale jednak się zdarza, że osoba żyjąca jest bohaterem biograficznego filmu fabularnego. Tak było w przypadku Lady Di i Margaret Thatcher i jest w przypadku Lecha Wałęsy. Teraz do tego wyjątkowego  grona dołączyła również Donatella Versace,  której niecodzienny los w świecie mody stał się tematem scenariusza. Amerykańska  aktorka Gina Gershon wcieli się w postać Donatelli. więcej »

Nagła śmierć miliarderki.
20 sierpnia 2013, 10:08

Hiszpania pogrążyła się w szczerej żałobie. W zeszłym tygodniu zmarła nagle Rosalia Mera, współzałożycielka giganta tekstylnego Inditex, do którego należy m.in. słynna  na całym świecie ZARA.  więcej »

"Czym jest okładka płyty i plakat filmowy?" Dyskusja z prof. Rosławem Szaybo i dr Katarzyną Stanny - 20 sierpień, w Traffic Club, godzina 18.
19 sierpnia 2013, 06:08

Wystawa prezentuje fragment dorobku studentów powstałego w roku akademickim 2012/2013. Tematami realizowanymi w pracowni były m.in. okładki muzyczne do płyt oraz plakaty do filmów Andrzeja Wajdy. więcej »

 
wybierz stronę