Felietony i Porady

Ludzie strona 15/20

Ludzie

Mirella von Chrupek z projektem Dino Bambino

16 sierpnia 2018, 03:08

Mirella von Chrupek to młoda kobieta tworząca niesamowitą sztukę. Jej wyjątkowe poczucie estetyki skupia na sobie uwagę każdego z nas.   więcej »

Wywiad z projektantem i pomysłodawcą toreb O bag- Emanule’m Magenta!
12 marca 2014, 01:03

Na punkcie toreb marki Fullspot- O bag, O pocket, O bag Beach, wykonanych z wyjątkowego tworzywa EVA oszalał cały świat. Torebki są nie tylko praktyczne, funkcjonalne i wręcz niezniszczalne, ale przede wszystkim przepiękne. Dodatkowo wyróżnia je możliwość samodzielnego komponowania- podstawy w bogatej ofercie kolorystycznej możemy łączyć z wieloma rodzajami uchwytów, nakładek, opasek i organizerów.Ojcem sukcesu toreb O bag jest ich projektant, Emanuele Magenta. Zadaliśmy mu kilka pytań, które nie tylko tłumaczą filozofię marki, ale również odkrywają tajemnicę, czego jeszcze możemy się spodziewać jeśli chodzi o ofertę Fullspot… więcej »

Alex Thomas i jego spacer po maszcie
6 marca 2014, 11:03

HUGO BOSS Spacer po maszcie:Widowiskowy wyczyn brytyjskiego żeglarza Alexa Thomsona więcej »

Dlatego Tomasz Ossoliński został mentorem w Project Runway?
1 marca 2014, 01:03

W debiutującej polskiej edycji talent show Project Runway mentorem dla młodych projektantów będzie Tomasz Ossoliński. Twórca stylowych i eleganckich garniturów szytych na miarę, od wielu lat z powodzeniem udowadnia, że krawiectwo i moda to prawdziwa sztuka. Spod jego ręki wychodzą projekty najwyższej klasy, których nie powstydziliby się najznamienitsi krawcy z Włoch. więcej »

 
Zmarła Beatrix Miller – legendarna naczelna British Vogue
26 lutego 2014, 01:02

W wieku 89 lat zmarła Beatrix Miller, legendarna redaktor naczelna British Vogue. więcej »

ODSZEDŁ PROFESOR JANUSZ STANNY - MISTRZ POLSKIEJ ILUSTRACJI
24 lutego 2014, 03:02

Profesor Janusz Stanny mistrz polskiej ilustracji, poeta, wieloletni pedagog akademicki. Twórca autorskich książek dla dzieci. Laureat niezliczonej ilości nagród krajowych i międzynarodowych. Człowiek z poczuciem humoru, inteligentnym dowcipem, pełen ciepła i optymizmu. Swoimi ilustracjami wychował całe pokolenia Polaków.  więcej »

Władysław Bartoszewski 92 urodziny!
20 lutego 2014, 01:02

Profesor Władysław Bartoszewski świętował w Kinie Atlantic swoje 92 urodziny. "Nie uważam się jeszcze za emeryta. Z emerytury wyciągnął mnie Donald Tusk w listopadzie 2007 roku, kiedy byłem w 86. wiośnie życia. No i zabrałem się do normalnej, pełnowymiarowej roboty. I co pewien czas zastanawiam się, kiedy iść na emeryturę. A ponieważ Niemcy, z którymi się spotykam, są dokładni, to pytają, kiedy przychodzi mój wiek emerytalny. Odpowiadam, że póki mam siłę, to pracuję, a jak poczuję, że pamięć mi nie dopisuje, to udam się na wcześniejszą emeryturę" - żartował Władysław Bartoszewski.  więcej »

 
Rocznica urodzin Jamesa Deana.
15 lutego 2014, 01:02

Kilka dni temu minęła rocznica urodzin Jamesa Deana, wspaniałego amerykańskiego aktora lat 50-tych. Zagrał między innymi w takich filmach jak `Na wschód od Edenu` czy `Buntownik bez powodu`. W 1956 otrzymał pierwszą nominację do Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. więcej »

Celebryci na etacie- Zofia Ślotała
12 lutego 2014, 01:02

"Przyszła do mnie, nie wiem skąd, zawróciła w głowie tak dokładnie; teraz rozumiem, to jest to. Jedna z nią noc i już przepadłem Zosia!... o Zosia! Patrzę wokoło i jest mi źle, coraz więcej widzę i jeszcze więcej. Muszę więc szybko z nią spotkać się, z Zosią życie będzie łatwiejsze. Zosia!... Teraz już bez niej nie mogę żyć. Wszystko, poza nią, jest nieważne; świat w kolorach daje mi, ja i ona już na zawsze.. Zosia!..." więcej »

Wspomnienia -Zbigniew Cybulski
7 lutego 2014, 06:02

Zbigniew Cybulski jest legendą nie tylko polskiego kina, ale i stylu. To kultowa postać, którą wspominają pokolenia. Był oryginalny, charyzmatyczny i charakterystyczny. Zwracał uwagę nie tylko grą, ale i swoim wyrazistym wizerunkiem. Aktor nosił zwykle obcisłe skórzane ubrania i charakterystyczne ciemne okulary, bez których nie pokazywał się publicznie. więcej »

 
Pożegnanie Niny Andrycz
31 stycznia 2014, 01:01

Odeszła wapniała Aktorka Nina Andrycz.Nina Andrycz (ur. 11 listopada 1912 w Brześciu Litewskim; zm. 31 stycznia 2014 w Warszawie) – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, recytatorka oraz poetka i pisarka.  więcej »

Tomasz Sętowski wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
28 stycznia 2014, 01:01

Tomasz Sętowski wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  więcej »

YURI BASHMET  altowiolinista, dyrygent i najlepszy żyjący muzyk na świecie
19 stycznia 2014, 08:01

Yuri Bashmet jest zaliczany do grona najwybitniejszych współczesnych artystów. „The New York Times” okrzyknął go największym altowiolinistą naszych czasów, a londyński „The Times” najlepszym żyjącym muzykiem na świecie.  więcej »

 
wybierz stronę