Felietony i Porady

Ludzie strona 14/20

Ludzie

Benedict Cumberbatch uczy, jak zareagować na nieudany prezent

12 listopada 2018, 03:11

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Już teraz kolorowe witryny sklepowe zapraszają nas do kupowania przeróżnych świątecznych produktów. Dzisiaj jednak nie o tym będziemy pisać.   więcej »

Michał Witkowski i jego sposób na bycie
11 czerwca 2014, 01:06

Często oceniamy po wyglądzie. Bez zadawania pytań "wiemy" kim jest dany osobnik.Wygląda jak świr, to musi być wariatem. W ciągu sekundy jest ocena, przyszywamy łatkę- IDIOTA!Najłatwiej oceniamy tych, którzy zwracają naszą uwagę. Karcimy za indywidualne podejście do mody.W Ameryce  nikt się nie dziwi i pełno jest osób, które można nazwać świrami. Każdy żyje swoim życiem, a że kolega zakłada krawat z łosiem i nosi dzwony, to jego sprawa. Kiedyś na Florydzie miałam sąsiada, który za każdym razem zaskakiwał swoimi stylizacjami.Kolorowe ubrania, kapelusze, specyficzny zarost i uśmiech.Zapytałam go, dlaczego ma taki styl. Odpowiedział, że uwielbia ludzi, którzy pozytywnie podchodzą do świata i uśmiechają się na jego widok. UŚMIECHAJĄ, a nie wytykają palcami.W Polsce indywidualizm jest jak choroba, którą należy wyeliminować i leczyć. Lekcja tolerancji nie została jeszcze odrobiona. Uwielbiamy banalne paniusie, które wyglądają jak klony. ZARA RZĄDZI I NIE DZIWI! Dziwi i szokuje Michał Witkowski, który prowokuje. Kim jest naprawdę i dlaczego chodzi ze świnką dowiecie się z tego wywiadu. więcej »

Kawy nie można przedawkować
9 czerwca 2014, 01:06

„Kawa czy Herbata”  od początku swojego istnienia była programem z rozmachem. Dała początek polskiej telewizji śniadaniowej. Oglądana przez miliony widzów stworzyła prezenterów, o których wciąż się pamięta. Gospodynią programu  przez kilkanaście lat była Iwona Schymalla. Do dziś nie może spokojnie przejść ulicą, bo zaczepiają ją ludzie, często nieświadomi, że od kilku lat już w TVP nie pracuje.  Niedawno ukazała się jej książka „ Zawód spikerka” , w której dziennikarka podsumowuje swoją telewizyjną karierę w telewizji śniadaniowej i Studiu Papieskim. więcej »

Musiałam zabić Grubą Bertę.
5 czerwca 2014, 01:06

Zabiłam sabotażystkę, która siedziała we mnie od 5 roku życia. Nie pozwalała mi być sobą, zasłaniała całym ciałem prawdziwą  Agnieszkę, czyli delikatną i wrażliwą kobietę. Zawsze wierzyłam, że Berta to nie ja, tylko ktoś inny. To ona rządziła moimi emocjami. Zawładnęła moim życiem. Była bardzo silna. Walczyła ze mną na wszystkie możliwe sposoby. To ona dyktowała mi kiedy i ile mam jeść. Przez nią nie czułam się ani kobieco ani atrakcyjnie. Zabrała mi pewność siebie, odbierając przy okazji poczucie wartości. Gruba, leniwa, zakompleksiona, chcąca każdego zakrzyczeć i wmówić że otyłość jest cudowna. To ona wymuszała na mnie butną minę i zawziętość w walce o prawa do otyłości. Jak każda kobieta, była zmienna i humorzasta. Momentalnie potrafiła zrzucić maskę, aby dać upust skrywanym przez cały dzień emocjom. Często przez nią płakałam ja - Agnieszka. Tylko poduszka wiedziała, ile wylałam łez. więcej »

 
Najbardziej wpływowe kobiety 2014 roku według Forbes
1 czerwca 2014, 01:06

Według Forbes najbardziej wpływową kobietą na świecie jest niemiecka kanclerz Angela Merkel. Drugie miejsce zajęła Janet Yellen, która od 1 lutego 2014 r. szefuje FEDowi (Systemowi Rezerw Federalnych). Z kolei trzecie miejsce zostało przyznane Melindzie Gates, filantropce i założycielce The Bill & Melinda Gates Foundation. Warto zaznaczyć, że dopiero 6 miejsce zajęła Hillary Clinton, ale nie będzie zdziwieniem, jeżeli w 2016 roku zajmie pierwsze miejsce. więcej »

Frida Giannini zaprzecza plotkom o odejściu z Gucciego
26 maja 2014, 01:05

Frida Giannini, dyrektor kreatywna domu mody Gucci, zaprzecza plotkom o odejściu z Gucciego. Także Francois-Henri Pinault, właściciel Gucciego, dementuje wiadomość o poszukiwaniach następcy Giannini. więcej »

Zmarł Gordon Willis, legendarny operator filmowy
22 maja 2014, 01:05

18 maja zmarł w wieku 83 lat Gordon Willis, legendarny operator filmowy, który współtworzył takie dzieła kinematografii jak Ojciec Chrzestny (wszystkie części), Annie Hall, Wszyscy ludzie prezydenta czy Zelig. Jego praca stała się wzorem dla wielu kolejnych pokoleń operatorów. więcej »

 
Dillon wystąpi w Polsce.
14 maja 2014, 01:05

Dillon to niezwykła dwudziestopięcioletnia brazylijska wokalistka. Jej prawdzie nazwisko to Dominique Dillon De Byington. więcej »

Włochy Macieja Brzozowskiego
6 maja 2014, 01:05

Co powinniśmy pilnie przenieść z Włoch do Polski?Bardzo pilnie szacunek dla ludzi starszych, uważanych tam za osoby najważniejsze w rodzinie, z racji doświadczenia i całego bogactwa tradycji, jakie w sobie noszą. Powinniśmy także wysłać do nas kurierem uśmiech i przyjazny stosunek do drugiego człowieka. Przyda się nam także radość z chwil spędzanych z bliskimi bez wszczynania Wielkich Politycznych Awantur. Sztuka dyskusji bez agresji jest nam nieznana. Niestety. więcej »

Audrey Hepburn
5 maja 2014, 11:05

Audrey Hepburn, czy musimy ją komuś przedstawiać? Tą postać zna chyba każdy.  więcej »

 
Jodie Foster poślubiła Alexandrę Hedison
24 kwietnia 2014, 01:04

Światowej sławy aktorka, Jodie Foster w poprzedni weekend wzięła ślub ze swoją partnerką, Alexandrą Hedison. Ceremonia została utrzymana w kameralnym klimacie. więcej »

Empik zaprasza na spotkanie z Arturem Rojkiem
18 kwietnia 2014, 01:04

Już we wtorek, 22 kwietnia, w warszawskim salonie Empik Junior przy ulicy Marszałkowskiej odbędzie się spotkanie z Arturem Rojkiem. Muzyk będzie promował swoją solową płytę - „Składam się z ciągłych powtórzeń”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00. Poprowadzi je Agnieszka Szydłowska.  więcej »

Alexander Wang dla H&M.
13 kwietnia 2014, 01:04

Dziś rano została oficjalnie potwierdzona wiadomość, że Alexander Wang jest kolejnym projektantem, który stworzy kolekcję dla sieciówki H&M. Dyrektor kreatywny domu mody Balenciaga dołączy do między innymi Karla Lagerfelda, czy Isabel Marant; projektantów, którzy w przeszłości współpracowali z sieciówką.  więcej »

 
wybierz stronę