Felietony i Porady

Ludzie strona 11/18

Ludzie

Kwestionariusz artystyczny - Mirella von Chrupek

14 czerwca 2017, 02:06

Mirella von Chrupek to polska artystka. Po krótkiej rozmowie z nią masz wrażenie, że jest z innego, pełnego dobroci świata. To fotografka, projektantka i kolekcjonerka. Jej spektrum to także scenografia oraz małe formy rzeźbiarskie. Dekoruje także witryny sklepowe.   więcej »

 77-latka z Niemiec wyrusza w podróż życia
29 lipca 2014, 01:07

Na przygodę nigdy nie jest za późno! Heidi Het­zer 77-latka z Niemiec wyruszyła autem w podróż dookoła świata.Hetzer jest z wykształcenia mechanikiem samochodowym, uczestniczyła w wielu rajdach. Ścigała się między innymi w Monte Carlo.Była uczest­nicz­ka raj­dów sa­mo­cho­do­wych, wy­ru­szy­ła w za­pla­no­wa­ną na dwa lata po­droż do­oko­ła świa­ta i za­mie­rza po­ko­nać ją za kie­row­ni­cą 84-let­nie­go au­to­mo­bi­lu. Trasa wyprawy prowadzi  przez wschodnią Europę, Iran, Moskwę do Chin.  więcej »

Blake Lively w sierpniowym amerykańskim Vogue.
25 lipca 2014, 01:07

W sierpniowym wydaniu amerykańskiego Vogue znajdziemy piękną okładkową sesję zdjęciową, w której Lively `gra` główną rolę. Wciela się bowiem w indiańską doskonałość ubraną od stóp do głów w kreacje z naturalnych materiałów, np. zamszowy płaszcz z frędzlami od Micheala Korsa czy długi, futrzany płaszcz od Lanvina. Razem z modelami czy też samotnie pozuje na tle niezwykle pięknych krajobrazów Jackson Hole w Wyoming. Iście amerykański klimat na zdjęciach uchwycił znakomity fotograf Mario Testino. więcej »

Gisele – numer jeden na liście FORBSA
23 lipca 2014, 01:07

Na ogół kariera modelki wciąż kończy się koło trzydziestki, ale są wyjątki. To nawet całkiem spora grupa top modelek, która nie zamierza rezygnować z kariery do późnej starości. Bez względu na to, co może to oznaczać  w przypadku tego zawodu. więcej »

 
Eileen Ford
19 lipca 2014, 05:07

Założycielka jednej z największych agencji modelek na świecie, Eileen Ford, zmarła w lipcu, w stanie New Jersey. W świecie modelingu to było naprawdę wielkie nazwisko, jeśli nie największe. Jej zasługi są nieocenione. Sama podczas studiów dorabiała jako modelka, więc poznała ten zawód od podszewki. A że nie jest on łatwy wiadomo nie od dziś. Tuż po II wojnie postanowiła, w 1946 roku, uporządkować reguły rządzące tym światem i założyła w raz z mężem Gerardem pierwszą profesjonalną agencję pracy dla modelek. Było to przełomowe wydarzenie nie tylko w Nowym Yorku ale i na świecie.  więcej »

Victoria Beckham na dwóch okładkach Vogue UK.
9 lipca 2014, 01:07

Sierpniowe wydanie Vogue UK to pierwsza w historii brytyjskiego miesięcznika dwu okładkowa edycja tego samego numeru. Alexandra Schulman, naczelna magazynu postanowiła zaprosić do sesji właśnie Victorię Beckham. Mimo, że Spicetka kilkakrotnie pojawiła się na okładce brytyjskiej publikacji, wciąż z utęsknieniem czeka na wymarzoną sesję do Vogue US, gdzie redaktor naczelną jest sama Anna Wintour.  więcej »

Odszedł Gustave Tassell, wybitny projektant z lat 60
26 czerwca 2014, 01:06

Po długiej chorobie zmarł Gustave Tassell, brytyjski projektant mody. Projektant odszedł w wieku 88 lat. więcej »

 
Malarstwo kobiece Joanny Sarapaty
19 czerwca 2014, 05:06

Rozmowa z Joanną Sarapatą – autorką najbardziej sensualnych portretów kobiecych współczesnego polskiego malarstwa. Znana malarka specjalnie dla Empiku przygotowała kolekcję stylowych akcesoriów kobiecych – „Sarapata for Empik”.  więcej »

Michał Witkowski i jego sposób na bycie
11 czerwca 2014, 01:06

Często oceniamy po wyglądzie. Bez zadawania pytań "wiemy" kim jest dany osobnik.Wygląda jak świr, to musi być wariatem. W ciągu sekundy jest ocena, przyszywamy łatkę- IDIOTA!Najłatwiej oceniamy tych, którzy zwracają naszą uwagę. Karcimy za indywidualne podejście do mody.W Ameryce  nikt się nie dziwi i pełno jest osób, które można nazwać świrami. Każdy żyje swoim życiem, a że kolega zakłada krawat z łosiem i nosi dzwony, to jego sprawa. Kiedyś na Florydzie miałam sąsiada, który za każdym razem zaskakiwał swoimi stylizacjami.Kolorowe ubrania, kapelusze, specyficzny zarost i uśmiech.Zapytałam go, dlaczego ma taki styl. Odpowiedział, że uwielbia ludzi, którzy pozytywnie podchodzą do świata i uśmiechają się na jego widok. UŚMIECHAJĄ, a nie wytykają palcami.W Polsce indywidualizm jest jak choroba, którą należy wyeliminować i leczyć. Lekcja tolerancji nie została jeszcze odrobiona. Uwielbiamy banalne paniusie, które wyglądają jak klony. ZARA RZĄDZI I NIE DZIWI! Dziwi i szokuje Michał Witkowski, który prowokuje. Kim jest naprawdę i dlaczego chodzi ze świnką dowiecie się z tego wywiadu. więcej »

Kawy nie można przedawkować
9 czerwca 2014, 01:06

„Kawa czy Herbata”  od początku swojego istnienia była programem z rozmachem. Dała początek polskiej telewizji śniadaniowej. Oglądana przez miliony widzów stworzyła prezenterów, o których wciąż się pamięta. Gospodynią programu  przez kilkanaście lat była Iwona Schymalla. Do dziś nie może spokojnie przejść ulicą, bo zaczepiają ją ludzie, często nieświadomi, że od kilku lat już w TVP nie pracuje.  Niedawno ukazała się jej książka „ Zawód spikerka” , w której dziennikarka podsumowuje swoją telewizyjną karierę w telewizji śniadaniowej i Studiu Papieskim. więcej »

 
Musiałam zabić Grubą Bertę.
5 czerwca 2014, 01:06

Zabiłam sabotażystkę, która siedziała we mnie od 5 roku życia. Nie pozwalała mi być sobą, zasłaniała całym ciałem prawdziwą  Agnieszkę, czyli delikatną i wrażliwą kobietę. Zawsze wierzyłam, że Berta to nie ja, tylko ktoś inny. To ona rządziła moimi emocjami. Zawładnęła moim życiem. Była bardzo silna. Walczyła ze mną na wszystkie możliwe sposoby. To ona dyktowała mi kiedy i ile mam jeść. Przez nią nie czułam się ani kobieco ani atrakcyjnie. Zabrała mi pewność siebie, odbierając przy okazji poczucie wartości. Gruba, leniwa, zakompleksiona, chcąca każdego zakrzyczeć i wmówić że otyłość jest cudowna. To ona wymuszała na mnie butną minę i zawziętość w walce o prawa do otyłości. Jak każda kobieta, była zmienna i humorzasta. Momentalnie potrafiła zrzucić maskę, aby dać upust skrywanym przez cały dzień emocjom. Często przez nią płakałam ja - Agnieszka. Tylko poduszka wiedziała, ile wylałam łez. więcej »

Najbardziej wpływowe kobiety 2014 roku według Forbes
1 czerwca 2014, 01:06

Według Forbes najbardziej wpływową kobietą na świecie jest niemiecka kanclerz Angela Merkel. Drugie miejsce zajęła Janet Yellen, która od 1 lutego 2014 r. szefuje FEDowi (Systemowi Rezerw Federalnych). Z kolei trzecie miejsce zostało przyznane Melindzie Gates, filantropce i założycielce The Bill & Melinda Gates Foundation. Warto zaznaczyć, że dopiero 6 miejsce zajęła Hillary Clinton, ale nie będzie zdziwieniem, jeżeli w 2016 roku zajmie pierwsze miejsce. więcej »

Frida Giannini zaprzecza plotkom o odejściu z Gucciego
26 maja 2014, 01:05

Frida Giannini, dyrektor kreatywna domu mody Gucci, zaprzecza plotkom o odejściu z Gucciego. Także Francois-Henri Pinault, właściciel Gucciego, dementuje wiadomość o poszukiwaniach następcy Giannini. więcej »

 
wybierz stronę