Felietony i Porady

Ludzie

Ludzie

Benedict Cumberbatch uczy, jak zareagować na nieudany prezent

12 listopada 2018, 03:11

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Już teraz kolorowe witryny sklepowe zapraszają nas do kupowania przeróżnych świątecznych produktów. Dzisiaj jednak nie o tym będziemy pisać.   więcej »

Projektant polskiego pochodzenia podbija świat mody
29 października 2018, 03:10

Marcell von Berlin to projektant mody, który szturmem podbija światowy rynek. Gwiazdy kochają jego kreacje. Teraz nadszedł czas, żeby usłyszała o nim cała Polska!   więcej »

Oscar de la Renta w słusznej sprawie
21 października 2018, 03:10

W październiku 2014 roku świat mody, ale nie tylko, opłakiwał śmierć Oscara de la Renty. Przyczyną zgonu był rak. Chcąc upamiętnić geniusza, francuski dom mody postanowił nawiązać współpracę z Care + Wear. W wyniku wspólnej pracy powstała niecodzienna bluza dla osób, które mają lub miały raka oraz przechodzą leczenie tej okropnej choroby przez klatkę piersiową.   więcej »

Folkisz z miłości do folkloru
11 października 2018, 03:10

Tworzenie ozdób z papieru jest jednym z wymierających rzemiosł w Polsce. Kiedy usłyszymy słowo „bibułkarstwo”, zazwyczaj kojarzy się nam ono z folklorem, kiedy wiejskie chaty zdobione były papierowymi kwiatami. My chcielibyśmy zmienić tak oczywiste skojarzenia.   więcej »

 
Mirella von Chrupek z projektem Dino Bambino
16 sierpnia 2018, 03:08

Mirella von Chrupek to młoda kobieta tworząca niesamowitą sztukę. Jej wyjątkowe poczucie estetyki skupia na sobie uwagę każdego z nas.   więcej »

Ora Studio - z miłości do jedwabiu
31 lipca 2018, 02:07

Ora Studio to nowa marka na polskim rynku modowym. Powstała niedawno, a już cieszy się wielką popularnością. Fashionistki oszalały na punkcie pięknych jedwabnych apaszek.     więcej »

Forest Design - miłość do świata przyrody malowana na drewnie
16 lipca 2018, 02:07

Jak już niejednokrotnie podkreślaliśmy, na Instagramie możemy znaleźć niezliczoną ilość inspirujących, kreatywnych, pięknych, przepełnionych sztuką, wrażliwością na otaczający nas świat profili.    więcej »

 
"Whitney" - dokument o ikonie muzyki
4 lipca 2018, 03:07

6. lipca do kin trafi "Whitney" - film dokumentalny opowiadający o życiu wybitnie utalentowanej piosenkarki, Whitney Houston. Legendarna wokalistka zmarła 11 lutego 2012 roku.   więcej »

Misja Abchazja
25 czerwca 2018, 03:06

Są różne schematy, według których podróżujemy, zwiedzamy świat, poznajemy nowe miejsca. więcej »

Oly. powraca z nowym singlem
18 czerwca 2018, 03:06

Singiel, zatytułowany „Mapa naszych miejsc” zapowiada drugi album Oly.   więcej »

 
Minęła 20. rocznica śmierci Tony'ego Halika, powstaje film o podróżniku
22 maja 2018, 03:05

„Dolecieć tam, gdzie nikt nie doleciał”  „Zawsze starałem się w życiu osiągnąć to, co niemożliwe. We wszystkich reportażach, we wszystkich przygodach starałem się dolecieć tam, gdzie nikt nie doleciał. Postawić nogę tam, gdzie nikt jej nie postawił. Zrobić to, czego nikt nie zrobił” – powiedział w 1996 roku Tony Halik podczas wywiadu w Polskim Radiu. Halik jest jedną z tych osób, które słowa zamieniały w czyny, zaś fascynujące przygody w równie ciekawe filmy dokumentalne.  Teraz, 20 lat po jego śmierci (zm. 23 maja 1998 roku), rozpoczęły się prace nad filmem „Tony Halik. Urodzony dla przygody”, który w drugiej połowie 2019 roku trafi do kin.       więcej »

Jaga Hupało x TFH Koncept – artystyczny performance  w Kamienicy Wedla, w ramach Nocy Muzeów
16 maja 2018, 02:05

Performance Jaga Hupało x TFH Koncept inspirowany jest kultową baśnią o Roszpunce Braci Grimm, której symbolem są bardzo długie i piękne włosy. W baśni włosy stanowią metaforę czasu, uwięzienia, miłości i równocześnie wolności.  19 maja, w samo południe zjawiskowa postać stanie w oknie pierwszego piętra zabytkowej Kamienicy Wedla w centrum Warszawy. Jej włosy w zaskakujący sposób wchodzić będą w relację z otoczeniem. Designerka fryzur Jaga Hupało będzie na żywo reinterpretować znaczenie znanej wszystkim w naszej kulturze opowieści. Co się wydarzy? Zobaczcie sami. więcej »

David Bowie uhonorowany przez nowojorską stację metra
1 maja 2018, 03:05

Davida Bowiego nikomu nie trzeba przedstawiać. To prawdziwa ikona popkultury. Zmarł w 2016 roku, ale nawet na moment jego popularność nie zmalała. Wręcz przeciwnie. Fani na każdym kroku i w najdziwniejsze sposoby składają mu hold.    więcej »

 
wybierz stronę