Felietony i Porady

Na złym tropie

Dodano 19 listopada 2012 02:11, przez Redakcja
Na złym tropie

Fiński trop

Fiński kryminał, w którym tło obyczajowe: godzenie pracy z macierzyństwem i przemoc domowa, która nie powinna zdarzyć się w Skandynawii, jest ważniejsze niż intryga.

Maria Kallio, prawniczka i policjantka jest już znana polskim czytelniczkom z książek wydawanych kilka lat temu przez Słowo Obraz Terytoria. Teraz wraca, dzięki wydawnictwu Rebis. Wraca w podwójnym sensie, bo - jak wynika z fabuły - kilka lat wcześniej zrezygnowała z kierowania wydziałem dochodzeniowo-śledczym komendy policji w Espoo. Jednak trudna sprawa i ciąża jej następczyni sprawiają, że znów musi zająć się dochodzeniem.

Ktoś zostaje otruty, ktoś inny ginie w wybuchu samochodu. Wygląda na to, że miała zginąć Jutta, dziennikarka, która opisała aferę dopingową w fińskim sporcie. Maria zna się z Juttą, dzięki wspólnej przyjaciółce, co oczywiście nie ułatwia śledztwa. Nic go nie ułatwia. Również nastawienie Marii, która wydawała się szczęśliwa żyjąc bez policyjnej adrenaliny. Dzięki spokojnej pracy scaliła swoją rodzinę i chciałaby dalej delektować się życiem na przedmieściu z mężem i dwojgiem dzieci. Ale śledztwo wciąga...

Wciąga też lektura. Dla fanek kryminałów - konieczna. Dla kobiet, które zmagają się z godzeniem codziennych obowiązków - inspirująca.

Leena Lehtolainen "Na złym tropie", Rebis, 33,90 zł

 Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !