Felietony i Porady

Jak żyć po włosku

Dodano 15 listopada 2012 10:11, przez Redakcja
Jak żyć po włosku

Niech nie zmyli was okładka. "Dolce vita po polsku" to reporterska opowieść o tym, jak żyć w Polsce po włosku. Opowiadają znani Polacy i mieszkający w Polsce Włosi. Wśród gości: projektantka Ania Kuczyńska, designer Janusz Kaniewski czy dziennikarka Tessa Capponi - Borawska.

"Nie należy kopiować, tylko nasiąkać. Winem, powietrzem, jedzeniem", mówi Janusz Kaniewski, który pracował we Włoszech dla Ferrari, a teraz mieszka w Polsce i pracuje dla światowych firm we włoskim stylu: nie przywiązując się do biura, za to dbając o jakość - życia i swoich projektów. "Nie wyeksportowałam siebie do Włoch, tylko przywiozłam je sobie tutaj. Włoski szacunek dla rzemiosła jest w każdej bluzce z moich kolekcji, dbałość o detal w tym, z jaką starannością wybieram materiały", dodaje Ania Kuczyńska, która w Rzymie uczyła się projektowania.

Bohaterowie Anny J. Dudek opowiadając swoje włosko-polskie historie, analizują, skąd bierze się fascynacja Włochami i udowadniają, że nie zawsze jest ona zasłużona. Przy okazji - podają swoje patenty na dolce vita w Polsce. Warto przeczytać, a potem brać przykład. Zima będzie pogodniejsza.

Anna J. Dudek "Dolce vita po polsku", MG, 34,90 zł

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !