Felietony i Porady

Magiczne domy światowych projektantów

Dodano 10 lutego 2016 06:02, przez Hubert Woźniak
Magiczne domy światowych projektantów

Dla zewnętrznego obserwatora świat mody błyszczy luksusem, pięknem i niedostępnością. Skrajnie hermetyczne środowisko, które daje władzę, pieniądze i potęgę. Za dnia świecą triumfy na wybiegach najważniejszych tygodni mody świata, a wieczorem, gdy lampy gasną, a branża udaje się na krótki sen? Oni powracają do swoich domów, by nabrać sił przed kolejnym dniem rządzenia globalnym trendami. Ale jak wygląda ich sacrum, ostoja spokoju i duchowego wyciszenia?

Systematycznie polski świat mody dostarcza nam niezbitych dowodów, że bliżej mu do bańki mydlanej, usilnie pompowanej przez bezkrytyczne media, niż do paryskiego luksusu. Inaczej jest jednak na samym szczycie światowej branży, gdzie najwięksi projektanci nie szczędzą pieniędzy na swoje domy, nierzadko stające się w całości ogromnymi dziełami sztuki.

Zobaczcie sami, gdzie odpoczywają projektanci, tworzą kolejne kolekcje i przyjmują znamienitych gości, artystów, gwiazdy kina, ważne osobistości. To poziom skrajnie niedostępny dla naszego nadwiślańskiego światka mody i na długo takim pozostanie. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !