Felietony i Porady

„Ślepnąc od świateł” – nowy polski serial HBO w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka

Dodano 29 sierpnia 2018 03:08, przez Kasia Tilda Frąckowiak
„Ślepnąc od świateł” – nowy polski serial HBO w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka

Serial opowiada o siedmiu dniach z życia kokainowego dilera, który musi odpowiedzieć sobie na trudne życiowe pytania i stanąć w prawdzie przed samym sobą. Reżyserem “Ślepnąc od świateł” jest Krzysztof Skonieczny, który wspólnie z Jakubem Żulczykiem napisał scenariusz serialu.

„Ślepnąc od świateł to thriller neo-noir podzielony na rozdziały stanowiące integralną całość. To próba pokazania świata, w którym wszelkie zasady zostały odrzucone, wartości przepadły i wszystko dryfuje w pustkę. To historia o tym, że można próbować uciekać, jednak najtrudniej jest uciec od siebie, a każda podjęta próba prowadzi do konfrontacji z naszą przeszłością. To opowieść o złudzeniu istnienia naprawdę i posiadania pełnej kontroli nad swoim życiem” – mówi reżyser Ślepnąc od świateł, Krzysztof Skonieczny.

Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a operatorem zdjęć Michał Englert. W roli głównej zobaczymy debiutującego Kamila Nożyńskiego, któremu towarzyszą: Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura oraz Janusz Chabior. W pozostałych rolach pojawią się: Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki i Krzysztof Skonieczny.

W sieci pojawił się zwiastun „Ślepnąc od świateł”. Zapraszamy do obejrzenia. Zapowiada się kolejna dobra produkcja HBO.

Premiera ośmioodcinkowej produkcji w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego odbędzie się jesienią na HBO i HBO GO.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !