Felietony i Porady

Powstanie film biograficzny o założycielu „Playboy’a”. W główną rolę wcieli się Jared Leto.

Dodano 9 października 2017 03:10, przez Katarzyna Frąckowiak
Powstanie film biograficzny o założycielu „Playboy’a”. W główną rolę wcieli się Jared Leto.

Hugh Hefner założył magazyn „Playboy” w 1953 roku, To ikona popkultury, rewolucji seksualnej. W 1971 roku Hefner stworzył słynną Rezydencję Playboya w Los Angeles, w której mieszkał z kilkoma modelkami i organizował wystawne przyjęcia. Wokół tego miejsca krążą legendy. 

Pomysł na film o życiu Hefnera powstał wiele lat temu. Prawa do jego historii należały wówczas do Universal Pictures i Imagine Entertainment. Dopiero w roku 2015 wykupił je reżyser i producent filmowy Brett Ratner. Projekt jest we wczesnym etapie rozwoju. Jeszcze do niedawna nie wiadomo było, kto zagra rolę najsłynniejszego playboya. Stawiano na Hugh Jackmana lub Roberta Downey Jr. Dzisiaj juz wiemy, że odtwórcą głównej roli będzie Jared Leto, amerykański aktor i reżyser filmowy, model, wokalista i gitarzysta zespołu 30 Seconds to Mars, laureat nagrody Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w filmie “Witaj w klubie”. Metamorfozy to jego specjalność. Po  radykalnych przemianach jako Joker czy Andy Warhol zagra role wszystkim znanego Hefnera.

„Jared to mój stary przyjaciel”, powiedział Ratner w rozmowie z "The Hollywood Reporter". Kiedy usłyszał, że zdobyłem prawa do historii Hefnera, to powiedział mi, że chce go zagrać, bo chce go zrozumieć. Wierzę, że Jared sprosta zadaniu. To jeden z najlepszych współczesnych aktorów”, dodał.

Leto w kwietniu był w słynnym Playboy Mansion, kiedy gościł na premierze filmu dokumentalnego o Hefnerze. Ratner liczył, że aktor pozna się z Hefnerem, jednak ten był w złym stanie zdrowia i nie przyjmował gości. 

„Myślę, że mamy tyle materiałów z Hefnerem, że Jared zdobędzie o nim tyle informacji, ile tylko mu będzie potrzebne”,mówił reżyser.

Hugh Hefner zmarł w wieku 91 lat. Przez magazyn "Time" został nazwany "prorokiem masowego hedonizmu".

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !