Felietony i Porady

Michalina Olszańska jako Pola Negri w nowym dokumencie Netflix.

Dodano 19 maja 2017 02:05, przez Katarzyna Frąckowiak
Michalina Olszańska jako Pola Negri w nowym dokumencie Netflix.

Netflix to platforma, na której możemy obejrzeć nie tylko filmy fabularne czy seriale. Znajdziemy tam także wiele bardzo interesujących filmów dokumentalnych z różnych dziedzin.

Aktualnie trwają zdjęcia do serialu "Clash of Futures - 18", którego akcja rozgrywać się będzie w dwudziestoleciu międzywojennym. To fabularyzowany dokument o losach prawdziwych ludzi z całej Europy w okresie od 1918 do 1939 roku.

Serial powstaje w kooperacji ARTE, Netflix i TVP, LOOKSfilm oraz Wajda Studio. W obsadzie znaleźli się aktorzy z całej Europy, m.in. Joel Basman, Jan Krauter, Roxane Duran, Gennaro Cannavacciuolo, Alexandre Nguyen i Rebecka Hemse. Za scenariusz i reżyserię "Clash of Futures - 18" odpowiedzialni są Jan Peter i Frederic Goupil.

Dla nas najważniejszą informacją jest jednak to, że Michalina Olszańska, znana z takich filmów jak „Córki dancingu” czy „Ja, Olga Hepnarova”, wcieliła się w rolę legendarnej polskiej aktorki kina niemego, Polę Negri. Jej matkę Eleonorę Chałupiec, zagrała Małgorzata Zajączkowska.

Jak wcześniej wspomnieliśmy, serial przedstawi nam losy historycznych postaci, które odegrały znaczącą rolę w dwudziestoleciu międzywojennym, m.in.: Rudolfa Hössa (nazista, komendant niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz), Hansa Beimlera (niemiecki działacz komunistyczny), May Picqueray (radykalna francuska pisarka i dziennikarka, zaangażowana w ruchy libertariański i anarchistyczny) czy wspomniana Pola Negri. Fabularne sekwencje będą przeplatane archiwalnymi zapisami wideo.

Zdjęcia realizowane są w Luksemburgu, Belgii oraz Niemczech. Zakończą się pod koniec czerwca 2017 roku. Natomiast premiera ośmiu blisko godzinnych odcinków "Clash of Futures - 18" zaplanowana jest na wiosnę 2018 roku. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !