Felietony i Porady

"Here we are" fotograficzna wystawa Burberry

Dodano 31 sierpnia 2017 03:08, przez Katarzyna Frąckowiak
"Here we are" fotograficzna wystawa Burberry

Anglicy wielką wagę przywiązują  do tradycji i historii swojego kraju.

Burberry to brytyjska marka z tradycjami. Już dziś spokojnie można powiedzieć, że jest kultowa. Powstała w 1856 roku, a jej założycielem był Thomas Burberry, który sprzedawał swe projekty w Wielkiej Brytanii. Przełomowym momentem w jego karierze było wynalezienie materiału przeciwdeszczowego, który wykorzystał do produkcji swych trenczy. Dziś Burberry to nie tylko płaszcze, ale również eleganckie linie ubrań damskich i męskich, ekskluzywne torebki i cała gama dodatków.

Obecny dyrektor kreatywny Christopher Bailey został uznany za tego, który wprowadził markę w XXI wiek. Projektant wpływa na promocje Wielkiej Brytanii, a inspiracje czerpie z postaci, które są ważne dla kultury brytyjskiej. Przykładem może być tu kolekcja Prorsum, która była inspirowana postacią wielkiej pisarki Virginii Woolf.

Burberry już niejednokrotnie podkreślało swoje przywiązanie do tradycji. Kilka dni temu natomiast marka ogłosiła swoją najnowszą wystawę fotograficzną zatytułowaną „Here We Are”, która ma być otwarta podczas londyńskiego Fashion Week.

Christopher Bailey, dyrektor domu mody Burberry do współpracy zaprosił Lucy Moore, kóra jest pisarką oraz dyrektorem księgarni niezależnej mody i fotografii Claire de Rouen oraz  brytyjskiego fotografa Alasdaira McLellana, który niedawno został nowym kreatywnym współpracownikiem Burberry. 

Wystawa odbędzie się na trzech piętrach domu mody w Old Sessions House znajdującego się w Clerkenwell, w Londynie. Ekspozycja będzie się składała z ponad 200 zdjęć.  Projektantowi zależy na tym, aby przedstawiać brytyjski charakter i styl życia. W tym celu wybrał takie fotografie, które dokumentują różne rody, klany i klasy, przyczyniające się do ukształtowania Wielkiej Brytanii. 

„Fotografie te w idealny sposób przedstawiają portret brytyjskiego życia”, podkreśla Christopher Bailey. 

„Fotografia, która ujawnia, w jaki sposób żyjemy, pracujemy, śpimy, świętujemy zarówno indywidualnie, jak i wspólnie”, dodaje.

Ekspozycja obejmuje prace około 30 znakomitych fotografów, między innymi Dafydda Jonesa, Billa Brandta czy Shirleya Bakera. 

Wystawa będzie dostępna od 18. września aż do 1. listopada. Towarzyszyć jej będą inne wydarzenia.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !