Felietony i Porady

Eltron prezentuje polską muzykę w międzynarodowym Redbull Radio

Dodano 25 czerwca 2018 03:06, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Eltron prezentuje polską muzykę w międzynarodowym Redbull Radio

Eltron to jedna z najbardziej barwnych postaci na polskiej scenie muzyki elektronicznej. Niezwykły DJ i utalentowany producent, którego twórczość zgrabnie oscyluje wokół muzyki house, deep house i disco, gościnnie wystąpił w międzynarodowym Red Bull Radio. Specjalnie przygotowany dla radia mix, w którym usłyszeć można polskie produkcje, dostępny jest na www.redbullradio.com.

Marek Stuczyński ukrywający się pod aliasem Eltron obecny jest na polskiej scenie elektronicznej od ponad 10 lat. DJ i producent, którego muzyczna kariera rozpoczęła się i rozkwitła w Krakowie, aktualnie mieszka oraz tworzy w Warszawie. Eltron jest absolwentem Red Bull Music Academy, która zrzesza najbardziej kreatywnych muzyków z całego świata. Akademia od lat cieszy się opinią prestiżowej kuźni młodych talentów muzycznych, a wśród swoich absolwentów ma artystów takich, jak Flying Lotus, Nina Kraviz, Sevdaliza, Zebra Katz, czy Xosar. 

Eltron znany jest ze swojego zamiłowania do muzyki house i disco, która jest głównym punktem jego wielowymiarowych tanecznych setów. Jego umiejętność wprowadzania publiki w niczym nieposkromiony pląs doceniona została nie tylko przez słuchaczy, ale i środowisko muzyczne. Eltron jest rezydentem klubu Szpitalna 1 w Krakowie oraz Smolnej w Warszawie, aktualnie dwóch najważniejszych miejsc prezentujących niezależną muzykę elektroniczną w Polsce. Znany jest z grania pasjonujących, rozbudowanych setów, nierzadko trwających od 3 do 8 godzin. Jako jeden z niewielu DJów gra z winylowych płyt, których kolekcję posiada imponującą. 

Ostatnie wydawnictwo Eltrona noszące tytuł „Le Volte” wydane nakładem berlińskiego Under The Sea zostało gorąco przyjęte przez polską i międzynarodową prasę. W przeszłości wydawał w takich wytwórniach jak Pets Recordings / STEP, Transatlantyk, The Very Polish Cut-Outs, MOST, U Know Me, Uncanny Valley oraz S1 Warsaw. To nakładem ostatniego wydawnictwa ukazała się kultowa EP „Bomby”, której tytułowy numer zapisał się na kartach historii polskiego house na zawsze. Jako członek grupy muzycznej Seltron 400, którą tworzy wraz z producentem SLG, kreuje muzykę z pogranicza house’u, acidu i techno. 

Eltron w audycji dla międzynarodowego Red Bull Radio, prezentuje mix, w którym usłyszeć można polskie produkcje. Tym samym słuchaczom z całego świata przybliża awangardową atmosferę rodzimej sceny. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !