Felietony i Porady

Colin Firth zagra w ekranizacji filmu "Tajemniczy Ogród"

Dodano 16 maja 2018 02:05, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Colin Firth zagra w ekranizacji filmu "Tajemniczy Ogród"

“Tajemniczy ogród” (The Secret Garden) to powieść autorstwa Frances Hodgson Burnett, która po raz pierwszy została opublikowana w 1911 roku. To klasyka literatury dziecięcej.

Chyba większość z nas zna historię zapomnianego, zamkniętego na dziesięć lat i otoczonego murem ogrodu otaczającego posiadłość Archibalda Cravena.

Powieść angielskiej pisarki już wielokrotnie była ekranizowana. Mogliśmy oglądać seriale telewizyjne, seriale animowane, czy choćby film fabularny w reżyserii Agnieszki Holland do scenariusza Caroline Thompson.

Właśnie rozpoczęły się prace na planie nowej wersji "Tajemniczego ogrodu”, w którym m.in. zobaczymy Colina Firtha. 

Fabuła filmu ma być wierna literackiemu pierwowzorowi. Kiedy 10-letnia Mary Lennox  po śmierci swoich rodziców trafia do posiadłości wuja Archibalda Cravena i odkrywa rodzinne sekrety. W roli Mary zobaczymy Dixie Egerickx. W rolę kuzyna Colina wcieli się Edan Hayhurst, który towarzyszy jej w poznawaniu prawdy o ich skomplikowanym rodzie. Archibalda Cravena zagra Colina Firth, natomiast w postać zarządzającej domem wcieli się Julie Walters, a Marthę zagra Isis Davis. Za kamerą stanie Marc Munden. 

Zdjęcia już się rozpoczęły w Anglii, jednak w przeciwieństwie do oryginału książkowego fabuła ma się toczyć w czasach po drugiej wojnie światowej.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !